30a30.ir
ارسال پیامک
فروشگاه لباس اینترنتیفروشگاه لباس ال اس وا کی کی فروشگاه لباس اینترنتی خرید لباس فروش لباس برند lcwaikiki السی وایکیکی , ال سی وای کی کی
شنبه, بهمن 24, 1394 | |
  

 


برج خنک کننده
پکیج تصفیه فاضلاب
سپتیک فاضلاب

دانلود نوحه ترکی ویژه محرم

فوتبال آذربایجان

اتاق شیشه ای سیاستنرم افزار پشتیبانی قانون جدید خدمات کشوری

 


کانال رسمی آینانیوز در تلگرام


   مطالب پر بحث هفته   

   مطالب پر بیننده ماه گذشته   

اشتغال و کسب درامد پایدار از اینترنت

[Atorpatdate] نظرات: 5 نمایش: 1725 تعداد امتیاز: 26   (Article Rating)

می شود مردانه هم رقابت کردمی شود مردانه هم رقابت کرد

تنور انتخابات درمیاندوآب،تکاب و شاهین دژ روشن شد

روح الله بیگی مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی با اعتراض به نظر قبلی هیات اجرایی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی توانست صلاحیت خود را برای رقابت در حوزه میاندوآب،تکاب و شاهین دژ بصورت مردانه از سر بگیرد.
بیگی که بسیاری وی را یکی از پدیده های این دوره از انتخابات می دانند به گفته خودش به دلیل«سوء شهرت» از سوی هیات اجرایی رد صلاحیت شده بود و فاصله بین اعلام نظر و اعتراض تا تایید صلاحیتش نطق ها و سخنرانی های آتشینی در مساجد و مراسم مختلف برگزار شده در این حوزه ایراد کرد.
بیگی کمی بیش از دوسال در اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی عهده دار رسیدگی به امور موقوفات و ساخت و مرمت مساجد بود که مخالفانش کمک های هدف دار وی به مساجد شهرهای میاندوآب، تکاب و شاهین دژ را دلیلی بر رد صلاحیتش عنوان می کردند؛ دلیلی که با توجیهات شرعی و اخلاقی قابل خدشه بود و توانست بهانه خوبی برای بیگی برای گردآوری موج عظیمی از هوادارنش در شهرهای جنوبی استان باشد.
بیگی برخوردار از قابلیتهایی است که او را از دیگر رقبایش در میاندوآب متمایز می کند. تسلط به زبان و ادبیات عربی و فارسی و تلمیحات و اشارات و توسل به زبان ادبی و بهره گیری از حافظه قابل توجهش در بیان آیات و روایات گفتمانی جدید، کنایه آمیز و طنازانه در محافل و گوشه کنار این حوزه انتخابیه ایجاد کرده که رقبا را نیز به مقابله به مثل فرامی خواند.
از سویی تسلط مدیرکل سابق اوقاف بر فلسفه وقف و تکان عظیمی که به بخش درآمدزایی موقوفات راکد آذربایجان غربی داد علاوه بر اینکه به بهبود اقتصادی امورات بهره مند از عواید اوقاف منتهی شد سبب ساز اتخاذ سیاستی جدید در اوقاف و امور خیریه کشور مبنی بر توجه و ساماندهی درآمدهای حاصل از احیاء و اجاره موقوفات گردید.
به بیانی حضور این روحانی آشنا به مباحث دینی و معرفتی در راس اوقاف استان و تسلطش بر مسائل حقوقی و ریزه کاریهای امورات وقف سبب شد دید جدیدی نسبت به فلسفه وقف در آذربایجان غربی پدید آمده و بسیاری از زمینها و ابنیه مرغوب این حوزه که پیشتر با بی توجهی و غفلت مواجه با مشکلات شرعی و قانونی به سبب تعلیق یا تعطیلی فلسفه وقف بودند، احیا شده و در مسیر درآمد و اشتغال زایی قرار گیرند.
روح الله بیگی در قامت یک روحانی جوان و پرانرژی این روزها یک رقیب جدی و قابل اعتنا برای چهره های باتجربه انتخاباتی حوزه میاندوآب، تکاب و شاهین دژ است و با پیش گرفتن دو استراتژی «نقد عملکرد نمایندگان گذشته» و « بازتعریف محرومیت ها و عقب ماندگیهای این حوزه در مقایسه با دیگر شهرها و حوزه های استان» قدم در عرصه رقابتی مردانه و شانه به شانه با امیدهای اول نمایندگی از این حوزه نهاده است.
تا پیش از این همواره انتخابات در این حوزه با حرف و حدیث های فراوانی همراه بوده که در هر دوره ای عده ای را معترض و پرادعا نگاه میداشت . در انتخابات مجلس هشتم نماینده دوم این حوزه بعد از راهیابی به مجلس با ابطال برخی صندوق های مورد خدشه از ساختمان سبز بهارستان کنار گذاشته شد و در میاندوره ای شاهد حضور نماینده ای دیگر بود. به بیانی حوزه ای که بسیاری معتقدند میبایست از امسال و نه دوره آینده یک نماینده بدان افزوده می شد بیش از دوسال تنها با یک نماینده سرکردند تا اینکه مطالبات تلنبار شده مردمی در این سالها چهره هایی معترض و برافروخته چون روح الله بیگی را به فضای سیاسی این حوزه معرفی کرد که درصدد است با گفتمان جدیدی که مطرح می کند حداقل بتواند نوع نگاه و مطالبات مردمی را با موجی که برمی انگیزد متحول کند.
به نظر می رسد بعد از انتخابات مرکز استان که طبیعتا از اهمیت اول به لحاظ جمعیتی و نامزدهای ثبت نام کرده برخوردار است بتوان حوزه شهرستانهای میاندوآب،تکاب و شاهین دژ را از حیث حساسیت و اهمیت دوره نهم مجلس شورای اسلامی در رده بعدی جای داد.جابجایی فرماندار میاندوآب در آستانه انتخابات از جمله تحرکاتی بود که نشان می داد دولت نیز به حساسیت این حوزه وقوف کامل داشته و سعی دارد هرگونه شبهه در خصوص سلامت انتخابات را از میان بردارد.
انتخاباتی که با تایید صلاحیت دو روحانی سرشناس و پرسروصدا زنگ خطر جدی را برای سایر رقبا به صدا درآورده و نویدبخش روزهای متفاوتی در معادلات آینده است.
کد: 1287982
گروه: سیاسی, انتخابات, اخبار مهم
امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: ناصری
   تاریخ ارسال:Tuesday, January 24, 2012
این دوره بیگی همراه محبی نیا به مجلس راه خواهد یافت

# ارسال کننده: لوطی صفت
   تاریخ ارسال:Tuesday, January 31, 2012
در شهرستان میاندوآب آیا لوطی صفی مثل من پیدا می شود که جار بزند و بگوید :
ایهاالناس عامل و مسبب اصلی آقای کرمعلی مرادی که با پاشیدن اسید چنین بیچاره اش کرده اند چه کسی است؟
مگر ایشان به چه گناه عظیمی مرتکب شده بودند که چنین نامردانه از زندگی محرومش
ساختند؟
آیا این است مردی و مردانگی که بعضی ها از آن دم می زنند؟
آیا این است جواب مردی که بنحوی از انحا از حق و حقوق بیچاره گان و بینوایان دفاع کرده است؟
آیا اینست...؟
باید واقعت ها مشخص شود تا حقدار به حق خویش برسد
شهر هرت که نیست تا هر کس و ناکسی هر چه دلش خواست بکند

# ارسال کننده: ابÙÃâ€ÂÂ
   تاریخ ارسال:Wednesday, February 01, 2012
حاج آقا با سلام از کدوم مردانگری صحبت می فر مائید . همان مردانگی که سردار سر افراز مان فر مانده گردان و تیپ مان سر لشکر و سرتیپ مان را که 8سال عمر جوانیش را در دفاع مقدس گذراند . و با همان مردانگی به عشق رهبری نفس می کشد و با عشق رهبری زندگی می کند . اما افسوس صد افسوس برخی فرصت جویان با نا جوانمردی دارند تخریب اش می کنند . با نا مردانگی تحت اتهامات بی اساس قرار می دهند . دیگه مردانگی مرده . دیگه مردانگی دفن شده دیگه مردانگی بساط اش بر چیده . جانم فدای مردان مرد صفت و باغیرت ...

# ارسال کننده: بنده خدا
   تاریخ ارسال:Thursday, February 02, 2012
سلام به همه خواننده گان وتشکر از مدیر سایت
فقط دکترای واقعی دکتربیگی می باشند و ناجی میاندوآب شاهین دژ وتکاب خواهند شد
انشاالله
درمورد اون دو مطلب بی مورد بگم که چه ربطی به این خبر داشت؟!!!!!!!!!!!!!!!!

# ارسال کننده: اÃÃ
   تاریخ ارسال:Sunday, February 05, 2012
خدا حافظ مردانگی . جریان انحرافی این مردانگی را از مردم ما گرفتند . چون در قبال مردان با غیرت نای غیرت شون پنچر می شد . امان از منحرفین فریاد از منحرفین .
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com