1397/03/05 | |
  

 

 


دانلود نوحه ترکی ویژه محرم

اتاق شیشه ای سیاست

 

  

[Atorpatdate] نظرات: 7 نمایش: 2716 تعداد امتیاز: 26   (Article Rating)

قهرمانلو: گفتند شما صلاحیت نداری، کاندیدا نشو!/ محمودی قرار بود اول رئیس هیات اسکی شود،بعد رفت سراغ فوتبالقهرمانلو: گفتند شما صلاحیت نداری، کاندیدا نشو!/ محمودی قرار بود اول رئیس هیات اسکی شود،بعد رفت سراغ فوتبال

ناگفته های رئیس سابق هیات اسکی آذربایجان غربی از نحوه آمدن و رفتنش

 

آینانیوز- حامد عطائی- دکتر مسعود قهرمانلو کلا آدم رسانه ای است. جراح و متخصص مغز و اعصاب که از سال 64 از قوچان برای تحصیل در پزشکی به اورمیه آمد،ازدواج کرد و به نوعی شد شهروند این شهر.در حال حاضر هم یک مرکز پیشرفته تصویربرداری ام آر آی را در اورمیه مدیریت می کند که چندی پیش در همین سایت از مشکلاتش با شرکت های بیمه گذار مطالبی منتشر شد.
تابستان امسال و در آستانه برگزاری مجمع انتخاباتی هیات اسکی آذربایجان غربی خبرهایی پیچید از تصمیم رئیس مستعفی این هیات برای افشاگری رسانه ای در رابطه با زوایای پنهان کنار کشیدنش از هیات. همان زمان این تحرک مسکوت ماند. علتش را قهرمانلو در حاشیه گفتگوی حاضر بیان کرد و گفت که شبی که قرار بوده فردای آن این کنفرانس مطبوعاتی برگزار شود یکی از مسئولین اداره کل ورزش و جوانان استان نزدش آمده و از او خواسته این کار را نکند.
مطالعه این مصاحبه شاید به گشودن زوایای پنهانی از همه اتفاقاتی که از فروردین 90 تا تیر 91 در هیات اسکی استان افتاده کمک زیادی بکند. هیاتی که این روزها هم حرف و حدیث در موردش کم نیست.
آقای دکتر، نحوه ورودتان به هیات اسکی آذربایجان غربی را اگر ممکن است شرح بفرمایید.
در سال 86 ما با نیت کمک به این ورزش مفرح و رفع برخی موانع و مشکلات پیست اسکی خوشاکو با مجعی که برگزار شد بنده ریاست هیات استان را عهده دار شدم.
رقیب هم داشتید آن موقع؟
بله، یک نفر دیگر هم بود که نهایتا بنده رای بالا را آوردم.
خب؟
در طول این مدت زمان ما به زیرساخت های این ورزش ورود پیدا کردیم و در آن چهارسال هیات عهده دار هم مسائل ورزشی و هم مسائل بنیادی و ساختاری، خرید پیست کوب و احداث بالابر شد و حتی در زمینه احداث آسفالت جاده منتهی به پیست هم ما تاثیرگذار بودیم. می دانید که این کارها جزو شرح وظایف هیات های ورزشی نیست.
به هر صورت چون اسکی و پیست خوشاکو را از خودمان می دانستیم این مسائل زیرساختاری را خودمان حل می کردیم. در انتهای دوره مدیریتی من ورود کردیم به بحث ورزش که در اولین ورودمان رتبه ما در کشور پنجمی و ششمی بود تا اینکه در سال 90 که مدت تصدی من به انقضا می رسید، حکم سرپرستی ما از طرف فدراسیون داده شد. این حکم در شهریور ماه صادر شد. البته دوره بنده بیست و هشتم فروردین تمام می شد و حکم ما برای این بود که مجمع زمانش برسد.
مجمع کی بود؟
عنایت بفرمایید که بنده از فروردین ماه 90 لغایت شهریور 90 بعنوان سرپرست عهده دار هیات بودم. در شهریور قرار بود رئیس فدراسیون بیاید در استان و ما هم مقدمات برگزاری را انجام داده و بولتنی حاوی عملکرد چهارساله هیات را تهیه کرده بودیم و قرار بود حاج عیسی ساوه شمشکی بیاید، دوبار سفر ایشان به تعویق افتاد به خاطر کارهای فدراسیون و به ما نامه نوشتند که این مجمع به تعویق افتاده است.
بنده بیستم مهرماه سال 90 عازم شدم برای تشرف به خانه خدا.
زمان مجمع بعد از دوبار تعویق نهایتا برگزار شد و ما رئیس فدراسیون را از فرودگاه برداشتیم و بردیم تربیت بدنی و هماهنگی های لازم را انجام دادیم. من محیط تربیت بدنی را یک مقداری دگرگون یافتم. رفتیم با آقای ساوه شمشکی در اتاق آقای ملااحمدی شروع کردیم به صحبت کردن و خوش آمدگویی و از این حرفها.
در این صحبتها یکی از دست اندرکاران هیات مرا کنار کشیدند و گفتند با شما کاری داریم.
به بنده گفتند آقای[...] الان زنگ زدند و گفتند از طرف یک ارگانی به ما گفته اند که آقای دکتر قهرمانلو صلاحیت ندارند و شما این افرادی که آمده اند در مجمع شرکت کرده اند بگویید بروند خانه شان چون در غیر این صورت دکتر اگر به مجمع بیاید خراب می شود.
ما هم رفتیم تا این مطلب را از حراست تربیت بدنی جویا شویم دیدیم که ایشان هم در اداره حضور ندارند.
و مجمع برگزار شد بدون شما؟
نه با این اتفاقات مجمع برگزار نشد. ماهم که چهارپنج روز دیگرش هم عازم خانه خدا بودیم. آن موقع ما یک نامه ای به آقای ملااحمدی دادیم و گفتیم ماکه داریم می رویم سفر حج، منتهی برای اینکه کارهای این پیست مجددا سروسامان پیدا کند این آیتم ها و این هزینه ها لازم است. یکی خرید گازوئیل برای هتل بود و یک سری کارهای اجرایی دیگر که این مطالب را در نامه آوردیم.
موقع رفتن هم یک نفر را به عنوان جانشین معرفی کردیم تا در غیاب ما پیگیر کارها شوند. این دوستان اما نه پولی به ما دادند و نه با این همکار ما همکاری کردند. تا اینکه در آبان همان سال برف زیبایی بارید. اگر این مسائل و مشکلات حل می شد اسکی بازان ما می توانستند بروند و اسکی کنند. این امر محقق نشد و در آَن سال عملا اسکی وجود نداشت.
رئیس هیات شهرستان اورمیه در زمان شما چه کسی بود؟
در زمان ما چون هیات استان و شهرستان یک مکان ورزشی دارد، ما اصلا جسارت نکرده بودیم که خودمان را کنار بکشیم و بگوییم مثلا آقای فلانی رئیس هیات اورمیه است این فرافکنی است. چون استان و شهرستان کلا یک مکان ورزشی برای اسکی دارند.
اساسنامه چه می گوید؟
ببینید ما الان هیات های ورزشی داریم که ممکن است 17 تا رئیس شهرستان داشته باشد. مثل فوتبال، مثل کشتی، مثل کاراته؛ ولی هیاتهایی داریم مثل تنیس و اسکی که محل هیات شان یکی است. ما در صورتی می توانیم هیات شهرستان داشته باشیم که حداقل دوتا شهرستان مان در اسکی فعال باشند.
ولی رئیس هیات فعلی استان می فرمایند که ما هیات شهرستان داریم.
خب شاید اگر از خودشان بپرسید می توانند جوابگویتان باشند.چند تا از ورزشکاران اسکی گفته بودند چون آقای دکتر ولیزادگان فرموده بودند پیست اسکی اورمیه مشکل دارد، بگویند در کدام شهرستان مشکل نیست تا ما برویم آنجا اسکی کنیم!
به هر صورت من بعد از عزیمت از سفر حج، دیدم یک مقدار بی مهری وجود دارد. هزینه ای که خواسته بودیم را به ما ندادند. گفتم که چه بلایی سر ماهم آوردند و ...
و شما کنار کشیدید.
من بله استعفا دادم
کی؟
انتهای آذرماه بود فکر می کنم.
و با استعفایتان موافقت شد؟
بله .
یعنی از آذر تا حول و حوش برج پنجم سال 91 هیات اسکی بدون متولی بوده؟
دقیقا.
و چه جوری اداره می شد؟
 این را باید از آقای ملااحمدی باید پرسید.
مکاتبات را چه کسی انجام می داد؟ مسائل مالی؟
فکر می کنم آقای حصاری رئیس تربیت بدنی اورمیه عهده دار این کارها بودند.
ابلاغ گرفته بودند؟
ابلاغ نگرفته بودند ولی چون ایشان سرپرست تربیت بدنی اورمیه بودند بعد از رفتن آقای ایراندوست، دوست داشت که بتواند تاثیرگذار باشد و بتواند کارها را مدیریت کند.
ابلاغ سرپرست را رئیس فدراسیون صادر می کند؟
بله، پیشنهادش از طرف مدیرکل تربیت بدنی است.
با این حساب آقای شمشکی از این قضیه خبر نداشتند؟
ببینید ابلاغ سرپرستی آقای دکتر ولیزادگان فکر می کنم در روزهای پایانی سال 90 اتفاق افتاد و مجمع هم در تیرماه امسال(91) برگزار شد.
          شما کی اطلاع کسب کردید که با استعفایتان موافقت شده؟ این سوال را برای این می پرسم که بدانم این خلاء چندماه بوده.
فکر می کنم آن موقع یک نفری را به عنوان رئیس هیات اورمیه تعیین کرده بودند آن موقع.
که را؟
آقای جهاندل. ایشان از اسکی بازهای قدیمی اورمیه بود.ایشان به عنوان رئیس هیات اسکی اورمیه ابلاغ گرفت. البته این خودش یک مقدار مورد دارد. چون وقتی رئیس هیات استان وجود ندارد نمی توانند رئیس شهرستان معرفی کنند. رئیس شهرستان باید از طرف رئیس استان معرفی شود. ببینید ما یک زمانی از اینها[مسئولین وقت تربیت بدنی] ده میلیون تومان پول خواستیم به ما ندادن ولی در زمستان سال 90 بیش از 30 میلیون تومان هزینه کردند ولی بازهم اسکی راه نیفتاد.
شما از ورزشکاران اسکی بپرسید که در سال 90 چه بر سر ورزش اسکی آمد.
خب، برویم سراغ مجمع انتخاباتی؛ شما استعفا دادید، آقای دکتر ولیزادگان رئیس شدند و ...
یک خلائی وجود داشت از زمان استعفای من تا روی کار آمدن دکتر ولیزادگان. این خلاء هم دقیقان در فصل اسکی بود.
یک مدتی آقای مهندس محمودی، معاون استاندار آذربایجان غربی قرار شد بیایند و هیات اسکی را تحویل بگیرند.
این موضوع را شما از کجا می دانید؟ کسی به شما گفته بود؟
چون ظاهرا ایشان علاقه خودش را به اسکی نشان داده و رفته بود به خوشاکو و اسکی یاد گرفته بود و پیشنهاد هم شده بود به شان. ولی بعدا قبول نکرده بودند و رفته بودند سراغ هیات فوتبال.
استنباط من این است که شما آذری ها ضرب المثلی دارید که می گوید«حامام سویونان دوست توتماق»
مصاحبه را سخت کردید، باید معادل فارسی اش را هم پیدا کنیم!
نه، معادل فارسی ندارد! به نظر من آقای ملااحمدی چون مدت ماموریت پنج ساله شان روبه اتمام بود دوست داشت علاوه بر معاونین استاندار و مدیران ادارات و ... همان طور که شما هم نوشته بودید که در تودیع ایشان هم نیامده بودند، می خواستند استفاده کنند ...
اگر اشتباه نکنم تلقی شما این است که آقای ملااحمدی چون قرار بوده به صداوسیما برگردند به نوعی می خواستند از لابی آنجا هم استفاده ای کرده باشند.
دقیقا. آقای ولیزادگان تا آنجاییکه من می دانم انسان بسیار مدیر، مدبر و فهیمده ای است در مسائل تخصصی خودش. ولی اشتباهی که به نظر من ایشان کردند که این بود که پیشنهاد آقای ملااحمدی را قبول کردند.
شما از نحوه برگزاری مجمعی که منجر شد به انتخاب آقای دکتر ولیزادگان اطلاعی دارید؟
مجمعی که آقای ولیزادگان را انتخاب کرد دقیقا مثل مجمعی بود که ما در آن رای آوردیم.
من هم توجه شما و هم توجه مسئولین محترم ، بویژه مقام عالی استان را را به این جلب می کنم که  بروند بررسی کنند ببینند که چنین رد صلاحیت هایی اصلا سابقه داشته یا فقط در مورد بنده اینجور بوده
اینکه توصیه شفاهی بکنند که رد صلاحیت شده اید؟
بله.
شما از خود مدیرکل وقت تربیت بدنی تحقیق نکردید این موضوع را؟
شرایط اداره کل شرایط خاصی بود در آن روز.اولا مسئول حراست اداره کل در آن روز حضور نداشت. آقای[...] ما را از پیش آقای ملااحمدی و شمشکی کشید بیرون و گفت که شما صلاحیت ندارید.
اصلا بحث این است که آقای دکتر قهرمانلو که سرپرست هیات بوده از فروردین ماه، آیا از آن موقع صلاحیت نداشته یا در شهریور که رئیس فدراسیون آمد صلاحیت نداشته و یا دوبار که به تعویق افتاد و یا اینکه همه اینها تراوشات فکری آقای[...] و آقای ملااحمدی بوده.
شما از آقای[...] نپرسیدید که علت رد صلاحیت تان چه بود؟
من آنجا به فکرم نرسید ولی الان که به حرف روز تودیع شان فکر می کنم که گفتند«تاریخ بعدها در مورد من قضاوت خواهد کرد». فکر می کنم تاریخی که ایشان فرموده اند خیلی زودتر رسید زمانش.
شما اصلاع داشتید که مرجع اعلام صلاحیت نامزدهای هیات های ورزشی چه ارگانی است؟
بله برای همین رفتم پیش حراست ولی آنجا نبودند.
و بعدا هم پیگیرش نشدید؟
ببینید یک محلی به ما سپرده شده، محلی که هم از لحاظ گردشگری و هم از لحاظ ورزشی یک تعدادی بیایند آنجا اشتغال ایجاد شود، یکسری ورزشکار هم بیایند به جای اینکه انرژی شان در راه خلاف مصرف شود بیایند آنجا اوقات فراغت خود را پر کنند.
 ما بیاییم چنین هیاتی را اداره کنیم و بعد یک اتفاقی اینچنین در مورد ما بیفتد، به هر صورت اگر شما باشید دلسرد نمی شوید؟
منظورتان این است که تعمدا خواسته شده جلوی پیشرفت اسکی گرفته شود؟
من فکر می کنم که تاریخ باید قضاوت کند، به قول فرمایش آقای ملااحمدی!
رک و راست می توانید بگویید که منظورتان تعطیل کردند اسکی توسط مدیرکل وقت بوده یا نه؟
نه، به نظرم نگرش آقای ملااحمدی به ورزش اسکی به صورت خاص نبود، من فکر می کنم ایشان می خواسته برگردد به صداوسیما خب، حالا هم که در صداوسیما مشاور شده اند به نظرتان قضاوت تاریخ درمورد ایشان نیست؟!
حرفی هست که نزده باشید؟
به نظر من مسئولین عالی استان باید با درایت بیشتری به مسائل نگاه کنند تا استان پیشرفت کند. به هر صورت ما یک فردی هستیم که داریم با زبان فارسی اینجا حرف می زنیم اما زادگاه شما همین جاست. من پیشنهادم این است که استاندار، معاونین استاندار و مسئولین وزارت ورزش و جوانان یک مقدار بیشتر موشکافی کنند این موضوعات را.
ما بایستی کاری کنیم که مردم به نظام علاقه مند شوند. این رفتارها متاسفانه رفتارهای خوبی نیست.

 

کد: 1518458
گروه: ورزشی, گزارش و مصاحبه, اخبار مهم, خبر ویژه 1
امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: ظفری
   تاریخ ارسال:2013/01/21
آقای دکتر قهرمانلو فردی دلسوز وعلاقمند با عشق و ایثار برای جامعه اسکی خدمت کرد متاسفانه قدرش ندانستند

# ارسال کننده: پریا پرهون
   تاریخ ارسال:2013/01/21
من به عنوان شخصی که از 12 سالگی با این ورزش آشنا می باشم و هر ساله از پیست اسکی خوشاکو استفاده میکردم ، متاسفانه به جز سالهای آخر دهه 1380 ، هیچگاه شاهد بهبود وضع پیست نبوده ام و همیشه با نارضایتی از پیست برگشته ام.
متاسفانه مسئولین آذربایجان غربی به هیچ وجه به وضع پیست رسیدگی نکرده و نمی کنند. برای مثال سالیان سال است که هتل موجود در پیست به صورتی اصولی و قابل استفاده تجهیز نشده است. یا مثلا" سالیان سال جاده فرعی به سمت خوشاکو خاکی بود و همیشه باعث تصادف و اتلاف وقت اسکی بازان می شد. و الان هم که آسفالت شده است به علت کیفیت بسیار بد آسفالت و بسته و یکطرفه بودن جاده متاسفانه بدتر از قبل شده است. محوطه پارکینگ هم که همیشه پر از برف و گل می باشد.
اگر این پیست در جایی دیگر جز اورمیه بود حتما تا الان در کل ایران شناخته شده بود و از تمام نقاط ایران برای اسکی به اینجا می آمدند. ولی متاسفانه مسئولین با بی کفایتی خود کاری کرده اند که هیچ کس حتی از خود اورمیه میل به رفتن به پیست ندارد.
متاسفانه از شواهد پیداست که مشکلات این پیست به هیچ وجه حل نخواهد شد و هر روز بدتر از گذشته خواهد شد.
آقای دکتر قهرمانلو شما چون اهل ارومیه نیستید و تازه با این جغرافیا آشنا شده اید هنوز نمی دانید که در اینجا هرکسی را که کار ودلسوزی کند کنار می گذارند و علت عدم صلاحیت شما هم این است که صادقانه تلاش کرده اید. اگر دزدی می کردید و مثل بقیه می شدید حتما در سمت خود باقی مانده و همیشه دارای صلاحیت می شدید.
یکی از دلسوختگان اسکی

# ارسال کننده: Ali Eghbal
   تاریخ ارسال:2013/01/21
با توجه به مشکلات ریشه ای تربیت بدنی در شهرستان اورمیه , اینچنین بی تفاوت بودن مسئولین نسبت به رشته اسکی هم تعجب آور نیست.
شخصی مانند دکتر قهرمانلو , با توجه به رشته تحصیلی ایشان و حیطه کارشان که هیچ ارتباطی به رشته اسکی ندارد اینگونه دلسوزی و توجه به پیست اسکی و کارهای نیمه تمامش نشان می دهد جای تقدیر و تشکر دارد.
جناب آقای دکتر : اگر شما هم مانند خیلی ها که در حال حاضر پشت میز مسئولیت نشته اند و شما را به مرز استعفاء کشانیده اند , رفتار می کردید شکی نیست که بعنوان مدیر و مسئول پیست اسکی باقی می ماندید ولی چون نسبت به مشکلات نگرش اساسی دارید تا محیط پیرامون خود را در جهت صلاح تغییر دهید محکوم به رد صلاحیت می شویدو این بار اول نیست و ما در این استان عادت داریم ولی برای شما تازگی دارد.

# ارسال کننده: ha
   تاریخ ارسال:2013/01/23
درود بر صداقت اقای دکتر

# ارسال کننده: dariush roohi
   تاریخ ارسال:2013/01/25
به نظر من اقاي دكتر قهرمانلو انقدر مشغله درامد زا دارند كه نيازي به مسئوليت در اسكي ندارند واين ورزش اسكي و ساير رشته هاي ورزشي است كه نياز به افرادي دارد كه هم كارشناس و علاقه مند باشند و ه8م از قبل ان رانت ونون واب نخورند ودلسرد كردن افرادي كه بومي اين شهر نيستند ولي بيشتر از ماها دلسوزي ميكنند جز به ضرر جوانان و اهالي ورزش نيست.من اميدوارم كه اين سايه سياسي كاري از سر ورزش كشور و استان ما برداشته شود تا افراد كارامد در جاهاي خود قرار گرفته و سرو ساماني به همه رشته هاي ورزشي ما داده شود. ما بيش از 50 سال است كه ورزشگاه و فرودگاه و ... داريم در حالي كه اردبيل كوره دهي بيش نبود ولي حالا امكانات انجا را با اورميه حساب كنيد ما بلديم هر 2-3 سال يكبار استاندار عوض كنيم بدون اينكه برنامه هاي كوتا ه مدت ودراز مدت را طراحي بكنيم تا هر مسئول ديگري امد مسير را ادامه دهد

# ارسال کننده: راد
   تاریخ ارسال:2013/01/26
مشغله كاري در آمد زا دليلي بر عدم پذيرش مسئوليت جهت اداي تكليف محسوب نمي شود .وقتي كه يك متخصص كمر همت بسته براي تو سعه ورزش اسكي گام بر ميدارد بايد استقبال كرد و دستمريزاد گفت . من شاهدم ايشان در علم پزشكي مهارت كافي دارند و جان خيلي از همنوعانش را با اين همه مشغله كاري نجات داده از اين شخصيت تلاشگر قدرداني مي نمايم .

# ارسال کننده: شیرکوه
   تاریخ ارسال:2013/10/14
بد نیست اونایی ک صلاحیت دارن و عقده ریاست دارن الان ب خوشاکو ی سر بزنن مکانی ک تا دیروز جوابگوی هزاران توریست و ورزش کار بود امروز شده خانه ارواح
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com