qkhabar
ارسال پیامک
سه شنبه, دي 02, 1393 | |
  

دانلود نوحه ترکی ویژه محرم

فوتبال آذربایجان

اتاق شیشه ای سیاستنرم افزار پشتیبانی قانون جدید خدمات کشوری

 

پد دفع سموم بدن از کف پا
ژل ایموشن
دفع حشرات و حیوانات موذی

کمربند کوزمودیسک kosmodisk

   مطالب پر بحث هفته   
تصاویر: آخرین وضعیت دریاچه اورمیه-پاییز93(6 نظر)
غمت نباشد چی چست!(3 نظر)
مجاهد نستوه آذربایجان در میان عزاداری اربعین حسینی حاضر شد + تصاویر(2 نظر)
دستور استاندار آذربايجان غربي براي كاهش قيمت نان(2 نظر)
جابجايي دوباره مديرورزش و جوانان اورميه در كمتر از 10 روز(1 نظر)
گزارش تصویری:عزاداری اربعین حسینی در اورمیه(1 نظر)
مدیرانی که در میانسالی کشف می شوند(1 نظر)
آقاي رئيس جمهور، تفكر ليبرالي ما را به سرمنزل مقصود نمي رساند (0 نظر)
چرا یلدا مقابل رحلت حضرت محمد(ص) قرار گرفت؟(0 نظر)
سنجار آزاد شد/ ورود نیروهای پیشمرگه به سنجار+تصاویر(0 نظر)
رحمان وهابزاده بالاخره به منابع طبيعي آمد(0 نظر)
مشکل تردد کامیون‌های ترانزیتی در مرز ایران و ترکیه برطرف می‌شود (0 نظر)
استفعاي مديركل محيط زيست را به فال نيك ميگيريم!(0 نظر)
باند فرودگاه ماکو یک ماه دیگر آماده می شود(0 نظر)
آبفای آذربایجان غربی: در حوزه کنترل کیفی و بهداشتی آب رتبه برتر کشوری را کسب کرده ایم(0 نظر)
بودجه عمرانی استان در سال آینده 16.7 درصد افزایش خواهد داشت(0 نظر)
دفتر نمایندگی وزارت خارجه در اورمیه نقل مکان کرد(0 نظر)
اعضای جدید هیات مدیره خانه مطبوعات آذربایجان غربی انتخاب شدند(0 نظر)

   مطالب پر بیننده ماه گذشته   
شورای نگهبان باید صلاحیت کسانی که اعتقادی به سند ملی چشم انداز ندارند را احراز نکند
جابجايي دوباره مديرورزش و جوانان اورميه در كمتر از 10 روز
مجاهد نستوه آذربایجان در میان عزاداری اربعین حسینی حاضر شد + تصاویر
استفعاي مديركل محيط زيست را به فال نيك ميگيريم!
رحمان وهابزاده بالاخره به منابع طبيعي آمد
تصاویر: آخرین وضعیت دریاچه اورمیه-پاییز93
دستور استاندار آذربايجان غربي براي كاهش قيمت نان
دفتر نمایندگی وزارت خارجه در اورمیه نقل مکان کرد
باند فرودگاه ماکو یک ماه دیگر آماده می شود
مستندسازان برزیل در راه شهر عاشقان والیبال
غمت نباشد چی چست!
گزارش تصویری:عزاداری اربعین حسینی در اورمیه
مدیرانی که در میانسالی کشف می شوند
بودجه عمرانی استان در سال آینده 16.7 درصد افزایش خواهد داشت
مشکل تردد کامیون‌های ترانزیتی در مرز ایران و ترکیه برطرف می‌شود
چرا یلدا مقابل رحلت حضرت محمد(ص) قرار گرفت؟
آبفای آذربایجان غربی: در حوزه کنترل کیفی و بهداشتی آب رتبه برتر کشوری را کسب کرده ایم
سنجار آزاد شد/ ورود نیروهای پیشمرگه به سنجار+تصاویر
اعضای جدید هیات مدیره خانه مطبوعات آذربایجان غربی انتخاب شدند
آقاي رئيس جمهور، تفكر ليبرالي ما را به سرمنزل مقصود نمي رساند

  

[Atorpatdate] نظرات: 1 نمایش: 842 تعداد امتیاز: 4   (Article Rating)

این بیشه گمان مبر که خالیست!این بیشه گمان مبر که خالیست!

تحلیلی بر چرایی استمهال دادگاه مهدی هاشمی

 

آینانیوز- سیاوش قربانی- در خبر ها آمد که دادگاه رسیدگی به اتهامات "مهدی هاشمی" فرزند "آیت الله هاشمی رفسنجانی"، بنا به درخواست او استمهال شده و به تعویق افتاده است.
برخی از تحلیلگران همچون روزنامه "جمهوری اسلامی" دلیلِ احتمالی این اتفاق را "رعایت فضای انتخابات و نیاز به عطفِ توجه ِافکار ِعمومی به مسائلِ انتخابات" می دانند و "محمود علیزاده طباطبایی" وکیل "مهدی هاشمی" نیز دلیل این استمهال را "یکسری نواقصِ موجود در متنِ کیفرخواست" عنوان می کند که در نهایت منجر به "اعاده پرونده به دادسرا" شده است.
در همین ارتباط اما "عباس عبدی" تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با "مثلث" دلیل دیگری برای این ماجرا سراغ دیده و چنین می گوید : "من فکر می‌کنم پرونده مهدی هاشمی که 15 اردیبهشت وعده رسیدگی قضایی به آن داده شد، پیام روشنی به آقای هاشمی داد. یعنی اگر بیاید، آن پرونده به جریان می‌افتد و در انتخابات باید دائم به آن قضیه پرداخت، اما اگر آقای هاشمی نیاید رسیدگی به این پرونده شايد عقب بيفتد. "
پذیرش این دیدگاه با واقعیّتِ آنچه که در ماههای اخیر اتفاق افتاد، در تضاد است و اتفاقا این اعتقاد وجود دارد که تشکیل دادگاهِ "مهدی هاشمی" در روزهای پر از التهابِ انتخابات، می توانست به رای آوری بیشتر برای "بابا" – شخص آیت الله هاشمی – بیانجامد. اما چرا؟
بازگشت ناگهانی "مهدی هاشمی" به ایران، در شهریورماهِ سالِ گذشته، علیرغم اینکه می دانست توقیف می شود و باید تن به قضا بسپارد، این گمان را در میان افکار عمومی تقویت کرد که نکند "آیت الله هاشمی" قصدِ حل و فصل سریعِ مسائل و عزمِ ورود به صحنه ی انتخاباتِ پیش رو را در سر پرورانده است؟.
نحوه ی بازداشت و جنجالِ ایجاد شده در جریان دستگیریِ " فائزه هاشمی" دخترِ "تُرکتازِ" "آیت الله" نیز که در همان روزها اتفاق افتاد، به تقویت این شائبه کمک کرد و پس از آن بود که موتورِ هوشمندِ خلقِ تحرّکات ِرسانه ای و تبلیغاتی در این "خانواده ی سیاسی" آغاز شد.
از موضع گیری هایِ " فائزه" در "بندِ زنانِ زندانِ اوین" تا َنم پس ندادن های "مهدی" در جریان بازجویی ها و مراجعه ی " آیت الله و خانواده اش" به "اوین" برای ملاقاتِ فرزندانشان، همگی بخشی از تحرکاتِ این ماجرا بود.
سخنانِ گاه و بیگاهِ "محسن" و "یاسر"، دیگر پسرانِ "هاشمی رفسنجانی" و نیز مواضعِ "فاطمه" دختر بزرگترِ "آیت الله" نیز همچنان به داغ نگه داشتن داستان ِتوقیف و به زندان رفتن فرزندانِ " آیت الله هاشمی رفسنجانی" کمک می کرد . این اتفّاق چند دستاورد داشت. اول اینکه : افکار عمومی در می یابد که در نظام جمهوری اسلامی، خانواده ی کسی مثل "هاشمی رفسنجانی " نیز در صورتِ تخلّف، از تعقیب و تقدیرِ قضایی مصون نخواهد بود. دیگر آنکه : "هاشمی" و خانواده اش نیز بر خلاف تمام تصورّاتی که از "جلال" و "هیمنه اش" ساخته اند، نشان می دهند در برابرِ قانون، مثل دیگرِ شهروندان تمکین می کنند و توفیری با آنها ندارند و سوم آنکه: با این اتفّاق، برگی دیگر بر دفترِ مظلومیتِ مردی می افزودکه نه تنها در جریانِ " انتخابات ِ88 "بلکه سالها قبل تر از آن نیز، موردِ ظلم و تخریب مخالفانش قرار گرفته بود . مجموعه ی این عوامل، حتی اگر با علم و آگاهیِ یک سیاستمدارِ "کارکشته" نیز مدیریت نشده باشد، همچنان به طرح مداوم موضوع "هاشمی" در سطح ِجامعه انجامید و توانست اقبال و استقبالِ عمومی و حتّی اشتیاقِ آن بخش از بدنه ی اجتماعی را نسبت به "هاشمی و خانواده اش" بدنبال آوَرَد که حتی دلِ خوشی از نظام و یا برخی رفتارهای آن نداشتند.
در یک زمانِ کوتاه "فائزه هاشمی" به سخنگو و وکیلِ زنانی تبدیل شد که نه تنها در "بند" و در "خفا" ،که در "علن" نیز با "جمهوری اسلامی" سرِ ناسازگاری و موضعِ تقابلی دارند. !
 این اتفّاق برای کسی مثل "فائزه هاشمی" که همه ی مراحل رشد و نموِ خود را در یک "خانواده ی انقلابی و دو آتشه" تجربه کرده و همیشه جامعه ی ِپیرامونی اش را از پنجره ی "ِخانواده ای بالادست" و اعتقاداتی "رخنه ناپذیر" در طرازِ اول از "حاکمیّت ایران " نگریسته است ، رخ می دهد و حالا در میانِ جماعتی قرار می گیرد که بعضاً حتّی از اساس "جمهوری اسلامی" را قبول ندارند! او بواسطه یِ "صراحت لهجه اش" می شود وکیل آنها!
همین ماجرا برای "مهدی هاشمی" نیز پیش آمد. فارغ از مستندات و محتویّاتی که ممکن است در پرونده اش باشد و یا نباشد، بالاخره این آقازاده نیز به بخشی از تاریخ و تحوّلاتِ انتخاباتِ سال 88 تبدیل شد که در آن، عدّه ای از نظام، گلایه مند شدند و جماعتی سرِ"شِکوه"، باز کردند. اینچنین شد که "مهدی هاشمی" هم توانست به بخش دیگری از لایه هایِ هزار تویِ جامعه یِ ایرانی راه یابد.
شخص "آیت الله" نیز که در جریان انتخاباتِ همان سال، "عمیق ترین" و "ناشایست ترین" حملات و تخریب ها را از سر گذراند و بر خلاف ادّعای برخی، دَم بر نیاورد، از قضایِ روزگار و "عملکردِ گویایِ دولت"! چنان وجهه اش بازسازی شد که اگر دهها "بنگاه خبرپراکنی و تبلیغاتی" نیز تمامِ این چهار سال، بصورتِ مداوم او را" ُدُهل کوب" و خدماتش را در "بوق و کرنا" می کردند، توفیق امروز را بدست نمی آورد.
در واقع اگر دستگیری و به زندان رفتن فرزندان " هاشمی" برای مخالفانِ او اصطلاحاً آب نداشت اما برای خود خانواده یِ سیاسی "آیت الله" نانِ عجیبی داشت! مضافا اینکه این فراز و نشیب، قاطعیتِ نظام را نیز بر دیده ها نشاند. نظامی که حتی به "عزیز کرده ها"ی خود نیز در صورتِ خطا، رویِ خوش نشان نمی دهد.
بهر صورت "فضا سازی"ِ صورت گرفته در خصوصِ پرونده هایِ "مهدی و فائزه هاشمی" نتیجه ی ِعکس داد و بیش از پیش بر سبد رأی ِ" آیت الله " افزود و صد البته کسی منکر نیست، پایانِ این بازیِ رندانه را، بخوبی "آقای هاشمی" می دانست!...
دفترِمظلومیتِ این "شیخِ سیاستمدار" در حالی ورق می خورد که قرار بود، ادامه ی جلسات ِدادگاه "مهدی هاشمی" نیز به کورانِ انتخاباتِ پیشِ رو موکول شود. انتخاباتی که به احتمالِ بسیار، خودِ "آیت الله" را نیز بهمراه دارد .
اینجاست که تجاربِ سنگینِِ قبل، حکم می کند بیش از این تریبون در اختیار "جناب هاشمی" نباشد و ته مانده های رأی و اشتیاقِ جریانِ اپوزیسیون، بیش از این به "توبره ی پر وپیمان" آیت الله نرود! چرا که گویا "هاشمی رفسنجانی" به استقبالِ گسترده ی مردم از انتخابِ مجدّدش به عنوان "رئیس جمهور ایران" به روشنی چشم دوخته است.
البته ناگفته نماند که "نشئه ی قدرت" اگر با "کارآمدی ، دانش و تجربه" عجین شود، می تواند پیرِ 80 ساله را به "شیری توانمند" تبدیل کند که سالها گمان می رفت، "بیشه اش" خالی است!...

 

کد: 1525955
گروه: سیاسی, انتخابات, مقالات, اخبار مهم
TAGS : انتخابات ریاست جمهوری یازدهم

مطالب مرتبط :
ده نفر در فینال کسب عنوان استانداری آینده آذربایجان غربی باوجودیکه هیچ خبری از تغییر و تحولات احتمالی دولت آینده حسن روحانی از قطعیت و رسمیت آنچنانی برخوردار نیست، اما حجم بالای گمانه زنی ها روی تغییر استاند...
باهنر در اورمیه: تهدید و وادار کردن دیگران به سکوت ارتباطی با پاکدستی ندارد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که چهره ای شناخته شده برای اورمیه ای هاست،در سفر دور روز قبلش با استقبال سردی از سوی سیاسیون این شهر مواجه شد.به گزارش آین...
پنجشنبه ؛ اعلام رسمی کاندیداتوری حسن روحانی حسن روحانی، رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیم گرفت به صورت رسمی وارد رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری یازدهم شود.به گزارش آینانیوز، ...
مهمان یازدهم پاستور کیست؟   آینانیوز- حامد عطائی- انتخابات ریاست جمهوری خرداد 92 چرا حساس است؟ چرا فعالیتهای تیم دولت کنونی این همه جدی گرفته می شود؟ انحرافیون کدام ها هس...

امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: شهروند
   تاریخ ارسال:Sunday, May 12, 2013
گمان مبرکه به پایان رسید کار مغان
هزار باده ناخورده در رگ تاک است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2013 www.ainanews.com