1397/11/29 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 1 نمایش: 2950 تعداد امتیاز: 5   (Article Rating)

جنوب آذربایجان غربی نیز هم پیمان «پیشگامان تحول» شد+تصاویرجنوب آذربایجان غربی نیز هم پیمان «پیشگامان تحول» شد+تصاویر

گزارش سفر مدیران ومتخصصان صنعتی و اقتصادی آذربایجان غربی به شهرستان پیرانشهر

 

اعضای ائتلاف «پیشگامان تحول» که هفته گذشته ندای تحول خواهی خود را در شمال استان طنین انداز کرده بودند، در آخرین ساعات تبلیغات هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ارومیه، راهی شهرستان پیرانشهر شدند تا جنوب آذربایجان غربی را نیز برای ایجاد تحول در پارلمان بخش خصوصی استان همراه سازند.
استقبال تجار، بازرگانان و تولیدکنندگان پیرانشهری از موتلفه های «پیشگامان تحول» به قدری چشمگیر بود که خیابان های منتهی به رستوران 2000 این شهر با ترافیک سنگینی مواجه شده بودند.
اولین سخنران همایش بزرگ «پیشگامان تحول» عضو پیرانشهری ائتلاف «پیشگامان تحول» بود. «نجات سنگی» که در بخش بازرگانی در هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی ارومیه ثبت نام کرده است برای ایراد سخن پشت تریبون ایستاد و بشدت مورد تشویق همشهری های خود قرار گرفت.
او در سخنرانی خود ضمن تاکید بر لزوم شکستن انحصارگرایی در اتاق بازرگانی ارومیه، صداقت، شجاعت، نواندیشی و تحول را از دلایل اصلی پیوستن خود به ائتلاف پیشگامان تحول عنوان کرد و افزود: به جهت اینکه خواستار از بین رفتن انحصار و خودخواهی در اتاق بازرگانی هستم، به ائتلاف پیوستم. با حضور کامل نامزد های ائتلاف پیشگامان در اتاق بازرگانی ارومیه شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.
پایان سخنرانی وی نیز با تشویق بی امان او از سوی همشهریان پیرانشهری اش مواجه بود.

زمان کنار زدن تفکرات سنتی رسیده است

«محمدرئوف سپهرالدین» معاون اسبق استانداری آذربایجان غربی و دبیر اجرایی خانه کشاورز استان نفر دومی بود که برای سخنرانی پشت تریبون قرار گرفت و بر دمیدن روحی تازه بر کالبد اتاق بازرگانی ارومیه تاکید کرد.

او گفت که اتاق بازرگانی ارومیه در دو دهه گذشته در انحصار گروهی محدود بوده که تعدادی قلیل و دایره ای تنگ داشته و اجازه ورود نیروهای جدید و تازه نفس را به پالرمان بخش خصوصی در استان نداده است.

تاکیدهای موکدگونه سپهرالدین بر لزوم کنار زدن انحصارگرایی و تفکرات سنتی و ایجاد تحول و در نهایت «انتخاب برای تغییر» بارها از سوی حاضران در همایش بزرگ «پیشگامان تحول» مورد تشویق قرار گرفت.

حرکت ائتلاف «پیشگامان تحول» بر مدار اخلاق مدار

سخنران بعدی این مراسم، «علی دیلمقانیان» دبیرکل و سخنگوی ائتلاف «پیشگامان تحول» بود که با صلابت تر از قبل به ایراد سخن پرداخت و البته گله کرد از بی اخلاقی ها و ناجوانمردی هایی که فضای سالم انتخابات اتاق بازرگانی ارومیه را آلوده کردند.

او یکی از افتخارات ائتلاف «پیشگامان تحول» را حرکت در مسیر اخلاق مداری و پاسداشت حرمت ها برشمرد و آن را جزو اصول تحول خواهی این ائتلاف برشمرد.

سخنگوی ائتلاف «پیشگامان تحول» تاکید کرد که اعضای این ائتلاف با هدف تغییر در بدنه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ارومیه وارد کارزار انتخاباتی شدند تا پس از چندین سال، این اتاق را از انحصارگرایی خارج و پاسخگو در برابر تک تک اعضای آن بدل کنند.

دیلمقانیان یکی از مصادیق اعضامحور کردن اتاق بازرگانی ارومیه را فعال کردن نمایندگی های این اتاق در شهرستان های آذربایجان غربی دانست که در چندین سال گذشته به دلیل کم اهمیت بودن اعضا برای انحصارطلبان، کم فعال بودند.

دگرگونی بخش اقتصادی استان با ورود تفکرات تحولگرا به اتاق ارومیه

دبیر اجرایی خانه کشاورز آذربایجان غربی گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه باید متحول شود.

به گزارش خبرنگار آینانیوز، «محمدرئوف سپهرالدین» در همایش بزرگ «پیشگامان تحول»  که در با حضور کم نظیر تجار و تولید کنندگان در پیرانشهر برگزار شد، افزود: متاسفانه تفکر حاکم بر اتاق ارومیه یک تفکر سنتی است؛ مدیریت جدیدی باید بر اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ارومیه حاکم شده و جاگزین تفکر سنتی باشد.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی باید دانا محور باشد، اظهار کرد: با ورود تفکرات تحولگرا به اتاق مطمئنا شاهد تغییراتی عظیم در بخش اقتصادی منطقه خواهیم بود.

سپهرالدین همچنین با اعلام حمایت از ائتلاف پیشگامان تحول، گفت: امید است اعضای این ائتلاف با پیروزی در انتخابات اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ارومیه در جهت تشکیل کمیسون های مشورتی قدم برداشته  و به دنبال تخصص گرایی باشند.

وی تصریح کرد: رویکرد پیشگامان تحول در استفاده از خرد جمعی قابل تحسین است؛ امید است شاهد تحول در اتاق بازرگامی ارومیه باشیم.

دبیر اجرایی خانه کشاورز آذربایجان غربی همچنین با انتقاد از اینکه استفاده مناسبی از ظرفیت های اقتصادی استان به عمل نیامده است، اذعان کرد: باید ظرفیت ها و پتانسیل های صنعتی، معدنی، بازرگانی و کشاورزی استان شناسایی و برنامه خاصی برای توسعه اقتصادی انجام شود.

 

وی با بیان اینکه تفکر سنتی حاکم بر اقتصاد،  مشکلات فعلی کشور را دامن زده است، افزود: کمبود نقدینگی، بالا بودن بهره بانک ها و کاغذ بازی و برکراسی اداری، امنیت فکری فعالین اقتصادی را از بین برده است؛  علاوه بر آن معوقات بانکی همانند یک سیستم اختاپوسی خطرناک به یک معضل اساسی در کشور تبدیل شده است.

انحصار موجود در اتاق بازرگانی ارومیه باید بشکند

یک فعال اقتصادی و عضو ائتلاف پیشگامان تحول گفت: انحصار موجود در اتاق بازرگانی، صنایع، معدن و کشاورزی ارومیه باید در انتخابات آتی بشکند.

به گزارش خبرنگار آینانیوز ، «نجات سنگی» در همایش بزرگ «پیشگامان تحول» که در با حضور کم نظیر تجار و تولید کنندگان در پیرانشهر برگزار شد، افزود: علت عدم موفقیت اتاق بازرگانی ارومیه نشات گرفته از وضعیت انحصاری موجود در اتاق است؛ در دوره گذشته ما در اقلیت این پارلمان اقتصادی بودیم که متاسفانه با کارشکنی های موجود نتوامستیم آنطور که باید موفق عمل کنیم.

وی صداقت، شجاعت، نواندیشی و تحول را از دلایل اصلی پیوستن خود به ائتلاف پیشگامان تحول عنوان کرد  و گفت:  به جهت اینکه خواستار از بین رفتن انحصار و خودخواهی در اتاق بازرگانی هستم، به ائتلاف پیوستم. با حضور کامل نامزد های ائتلاف پیشگامان در اتاق بازرگانی ارومیه شاهد تحول در این بخش خواهیم بود.

وی همچنین از ایجاد شورای گفت و گو بین دولت و بخش خصوصی حمایت کرده و خواستار تقویت این امر شد.

سنگی در رابطه با برنامه های خود در صورت پیروزی ائتلاف پیشگامان تحول در انتخابات آتی، اظهار کرد: تدارک دیدن دفتری برای نمایندگی اتاق بازرگانی در پیرانشهر، پیگیری جوایز صادراتی،  رسیدگی به وضعیت گمرگ پیرانشهر،  پیگیری تفاهم نامه های منعقد شده  بین آذربایجان غربی و اربیل و ایجاد شهرک صنعتی مشترک با عراق از اولویت ها ما در منطقه پیرانشهر خواهد بود.

وی همچنین از هزینه های ترانزیتی بالا در مرز پیرانشهر نسبت به سایر نقاط مرزی انتقاد کرد.

  

 

 

 

کد: 1546989
گروه: اقتصاد و بازرگانی, صنعت و معدن, اخبار مهم, گزارش تصویری
TAGS : پیرانشهر, کشاورزی, اتاق بازرگانی, پیشگامان تحول, صنایع, معادن

مطالب مرتبط :
تاکید مسئول حقوقی و املاک میراث فرهنگی بر توجه جدی به حفاظت از بازارهای اورمیه و خوی اميرسيواني مسول حقوقي و املاك اداره كل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان اذربايجان غربي خواستار توجه جدي تر از گذشته به موضوع حفاظت و صيانت از ...
نقدی برمطلب "تشدید اختلافات استاندار و نماینده پیرانشهر و سردشت" محمد پورغفار؛ چندین ماه می شد که حضری نماینده پیرانشهر و سردشت در رسانه ها به صورت یکجانبه اتهاماتی را بدون ارائه سند و مدرک روانه استاندار آذربایجان ...
همایش جایگاه نهاد داوری در حل اختلافات اقتصادی و تجاری همایش جایگاه نهاد داوری در حل اختلافات اقتصادی و تجاری با حضور دکتر محسن محبی دبیر کل مرکز داوری اتاق ایران ، دکتر حمید رضا اصلانی قائم مقام مرکز داور...
دو نماینده آذربایجان غربی در ترکیب هیات رئیسه موقت مجلس دهم عبدالکریم حسین زاده نماینده نقده و اشنویه و قسیم عثمانی نماینده بوکان هرکدام با 137 و 138 رای به ترتیب به عنوان دبیر و ناظر هیات رئیسه موقت مجلس انتخا...
پارلمان بخش خصوصی خواستار حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای شد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اورمیه در آستانه برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حضور شایسته و حداکثری مردم در این مرحله ...

امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: همکار
   تاریخ ارسال:2015/03/08
حامد جان دستمال کشی را بذار کنار. یه کم به فکر شهر خودت باش.
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com