1397/12/02 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 1 نمایش: 5295 تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)

در چرایی قرارداد ستاد احیاء دریاچه ارومیه با شورایی که قانونی نیستدر چرایی قرارداد ستاد احیاء دریاچه ارومیه با شورایی که قانونی نیست

شنیده شده بهادری راسا وارد عمل شده و از انعقاد این قرارداد جلوگیری کرده است

به دنبال اعلام صریح مسئول واحد مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر غیرقانونی بودن فعالیت شورای صنفی سایت های خبری اورمیه، ستاد احیاء دریاچه اورمیه قرارداد همکاری با این شورا را به حالت معلق نگاه داشت.
به گزارش آینانیوز، فروردین سال 93 پلیس فتای آذربایجان غربی برای ایجاد تعامل بیشتر با رسانه های مجازی استان آذربایجان غربی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست ارائه راهکاری می نماید تا ورود و دخالت در حوزه رسانه ها از حالت پلیسی خارج شده و با توجه به اینکه اغلب دارندگان پایگاههای خبری فاقد مجوز لازم از هیات نظارت بر مطبوعات هستند تذکرات و تعاملات و انتقال مطالب بصورت دوسویه حالت رسمی تری به خود بگیرد.
ارشاد برای این منظور پیشنهاد تشکیل کمیته ای مشورتی را متشکل از تعدادی صاحب رسانه قوی و صاحب نفوذ می دهد که بتوانند رابط میان دولت و پلیس و اصحاب رسانه های مجازی باشند. در همان جلسه تعدادی از فعالین فضای مجازی پیشنهاد برگزاری انتخاباتی برای برگزیدن این نفرات را مطرح می کنند که با اجماع نظر جمع، این انتخابات به جلسه آتی موکول می شود.
مبنای دعوت اداره کل ارشاد از حاضرین جلسه دوم ثبت وبلاگ یا سایت فرد مورد نظر در ستاد ساماندهی سایت های خبری وزارت ارشاد بود که بر این اساس همه ثبت شده ها، چه فعال، چه غیرفعال، چه خبری، چه سرگرمی و حتی فروشگاه اینترنتی و وبلاگ نویس ها نیز در جلسه حضور یافتند. جلسه ای که اغلب سایت های معروف و پربازدید شهر در آن حضور نیافتند و نهایتا بموجب انتخاباتی که برگزار شد از میان 5 منتخب تنها یکی دارای سایت خبری فعال بود و یک نفر دیگر وبلاگی داشت که بعدها تبدیل به سایت شد.
این 5 نفر بعدها با تشکیل سلسله جلساتی اقدام به انتخاب رئیس، نایب رئیس و دبیر کردند و قرار بر طی مراحل قانونی و ثبت رسمی شورا و برگزاری مجمع عمومی و دیگر مراحل قانونی ثبتی گذاشته شد. پروسه ای که هنوز تا امروز علیرغم جلسات متعدد اقدامی در مورد آن صورت نپذیرفته است.
البته این شورا در این مدت به دفعات در صحنه های مختلف با بیانیه ها و حضور در جلسات خبری اعلام موجودیت می کرد اما همچنانکه پیشتر گفته شد اقدام اساسی و قطعی برای ثبت قانونی آن به سرانجام نرسیده بود.
در همین اثناء یکی از اعضای این هیات حدود یکماه قبل اعلام کرد که حاضر به ادامه همکاری نیست و استعفای خود را تقدیم رئیس شورا و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرد.
به دنبال جلسه هفته گذشته ستاد احیای دریاچه اورمیه با خبرنگاران اعضای شورای صنفی سایت های خبری باتشکیل جلسه ای اعلام می کنند که قرار است برای انجام بخشی از برنامه های فرهنگی ستاد احیاء دریاچه اورمیه با این ستاد و کارگروه فرهنگی آن قراردادی منعقد می شود.
قرائن نشان از آن می داد که بخشی از مراحل این قرارداد نیز میان فردی که خود را دبیر شورای صنفی سایت های خبری معرفی می کرد با فرشید سعدآبادی مسئول کمیته فرهنگی ستاد احیاء دریاچه اورمیه به ارزش حدود 500 میلیون ریال نیز طی شده بود.
این امر باعث شد دوتن از اعضای شورا با تشکیل جلسه ای فوق العاده رئیس شورای را که مطابق آخرین صورتجلسه به مدت یک سال عهده دار این مسئولیت بود بدون اخذ توضیحات و ارائه دلایل لازم عزل کنند. جالب اینکه یکی از امضاء کنندگان صورتجلسه عزل، مستعفی سابق این شورا بود و دیگر عضو این شورا به محض آگاهی از تصمیم متخذه استعفای خود رادر همان جلسه تقدیم و کناره گیری کرده بود.
گفته می شود هادی بهادری بعد از اطلاع یافتن از این موضوع دستور داده تا قرارداد مورد نظر معلق شود تا خود او راسا به موضوع رسیدگی کند.
ظاهرا مسئول ستاد استانی احیاء دریاچه اورمیه به صرافت این افتاده که عقد قرارداد با شورایی که ذاتا وجاهت قانونی نداشته و از طرف صاحبان سایت هایی که هیچ مقبولیتی در بین افکار عمومی ندارند، اداره می شود، می تواند اعتبار و بودجه این ستاد را همزمان بر باد دهد.
کد: 1550583
گروه: اخبار مهم, دریاچه ارومیه, رسانه
TAGS : اورمیه, ستاد احیای دریاچه اورمیه, شورای صنفی سایت های خبری

مطالب مرتبط :
به مناسبت سالگرد تسخیر فرهنگسرای رسانه آینانیوز- حامد عطائی؛ در گرماگرم آماده سازی یک پروپوزال برای مدیریت بخش فرهنگی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه، در نخستین روزهای روی کار آمدن احد ی...
اورمیه، سرزمین عاشیقها داریوش علیزاده*؛ موسیقی یکی از قدیمی ترین رشته های هنری است که قبل از پیدایش انسان در طبیعت وجود داشته و در واقع توسط ذهن پویای بشر تسخیر شده و امروزه...
عبرت های یک انتخاب قابل پیش بینی آینانیوز- حامد عطائی؛ در نخستین دقایق! شروع به کار شورای شهر پنجم، محمد حضرت پور برای سومین بار متوالی به عنوان شهردار اورمیه انتخاب شد.همچنانکه پیش ب...
هنر خوار شد، جادویی ارجمند! آینانیوز- حامد عطائی؛ امیرحسین مقصودلو(تتلو) را زیاد نمیشناسم. چه بلحاظ هنر موسیقیایی و چه عناصر زیبایی شناختی نسبتی با مولفه های جذابیت نسل سوم ندار...
بزن به خط قرمز! آینانیوز- حامد عطائی؛ مرحله دوم استندآپ ها به دلیل فشردگی رقابت و حالت مرگ و زندگی که برای شرکت کنندگان داشت اغلب به خط قرمزها نزدیک و گاها متوسل به ش...

امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: اشنا
   تاریخ ارسال:2015/06/22
دکتر بهادری مدیری مجرب و کاردان هست مطمئنا ستاد احیا را به بهترین شکل ممکن سامان دهی خواهد کرد
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com