1397/11/29 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 4822 تعداد امتیاز: 11   (Article Rating)

هلال احمر، زن و شوهر ناپدید شده در آبهای دریاچه اورمیه را نجات دادهلال احمر، زن و شوهر ناپدید شده در آبهای دریاچه اورمیه را نجات داد

هشدار به شهروندان در خصوص شنا در مناطق شنا ممنوع و پاکسازی نشده

امدادگران هلال احمر شهرستان اورمیه توانستند بعد از سه ساعت تلاش و جستجو، پیکر نیمه جان زن و شوهر جوانی را روز جمعه برای شنا به دریاچه رفته بودند را نجات دهند.
به گزارش آینانیوز، این زن و شوهر اورمیه ای که برای آب تنی در اطراف پل میانگذر دریاچه اورمیه رفته بودند با وزش تندباد ناگهان از چشم خانواده ناپدید شدند و تا ساعتها نشانی از آنها یافت نشد.
خانواده این زوج بعد از ناامیدی از یافتن شان بلافاصله امدادگران هلال احمر ایستگاه شهید کلانتری را در جریان حادثه گذاشتند که نهایتا بعد از جستجوی سه ساعته این اکیپ، پیکر نیمه جان این دونفر که بر اثر تلاطم دریا و نوشیدن مقدار زیادی آب شور وضعیت جسمانی مناسبی نداشتند زنده از آب گرفته و روانه مراکز درمانی کردند.
علی اکبر جوانمرد مدیر هلال احمر شهرستان اورمیه، عصر روز گذشته به خبرنگار آینانیوز گفت: خوشبختانه عملیات امدادرسانی و پزشکی روی مصدومین موفقیت آمیز بوده و این زوج جوان سلامتی خود را باز یافته اند.
همچنین سایت اطلاع رسانی هلال احمر آذربایجان غربی در این خصوص به نقل از مدیرعامل جمعیت استان گزارش داد: نيروهاي امدادي جمعیت هلال احمر شهرستان بوکان به محض اطلاع از وقوع حادثه به منطقه اعزام و با تلاش چند ساعته اين نيرو ها سرانجام پيکر بي جان اين جوان از آب بيرون کشيده شد و تحويل مقامات ذيصلاح گرديد.
دکتر سید زکریائی از وقع حادثه مشابهی در دریاچه ارومیه خبر داد گفت: دو تن از اعضای جوان یک خانواده نیز به هنگام شنا در منطقه حفاظت نشده و ایمن نشده دریاچه ارومیه دچار حادثه شدند.
وی در تشریح این ماجرا بیان کرد: غروب امروز این دو جوان بعد ورود به آب های شور دریاچه ارومیه به دلیل وجود جریان های آبی و همچنین وزش شدید باد از ساحل دور شدند که متاسفانه رفته رفته از دید سایر اعضاء خانواده محو می شوند.
این مقام امدادی افزود: پس از اطلاع نیرو های عملیاتی جمعیت هلال احمر شهرستان ارومیه، تیم جستجو و نجات این جمعیت به محل حادثه اعزام می شود ولی به علت عدم رویت مفقودین و همچنین از دست دادن روشنایی هوا بلافاصله 3 تیم امداد و نجات دیگر به منطقه اعزام می گردد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در ادامه اظهار کرد: پس از تلاش چند ساعته تیم های جستجو، خوشبختانه در نهایت این دو جوان پیدا شدند و با استفاده از قایق امدادی به ساحل انتقال یافتند و پس از تثبیت شرایط فیزیکی به منظور بررسی های بیشتر پزشکی توسط آمبولانس جمعیت هلال احمر به بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان ارومیه انتقال داده شدند.
دکتر سید زکریائی با اشاره به عوامل به کار گیری شده در این حوادث بیان کرد: در حادثه دریاچه ارومیه 23 نفر از پرسنل، نجاتگران و امدادگران شهرستان ارومیه حضور داشتند و در مجموع این دو حادثه 27 نفر از عوامل امدادی جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی بکارگیری شد.
وی مجدد به افراد و خانواده هایی که در این روز های گرم سال به منظور استفاده از هوای مطبوع به کنار دریاچه ها و روخانه ها میروند هشدار داد که از شنا در مناطق "شنا ممنوع" که حفاظت نشده و پاک سازی نشده هستند، پرهیز کنند و حتما در حضور نجات غريق از لذت شنا در آب های آزاد بهره مند شوند.
کد: 1551206
گروه: حوادث, اخبار مهم, دریاچه ارومیه
TAGS : دریاچه ارومیه, دریاچه اورمیه, اورمیه, هلال احمر, غرق شدن, تندباد

مطالب مرتبط :
به مناسبت سالگرد تسخیر فرهنگسرای رسانه آینانیوز- حامد عطائی؛ در گرماگرم آماده سازی یک پروپوزال برای مدیریت بخش فرهنگی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه، در نخستین روزهای روی کار آمدن احد ی...
اورمیه، سرزمین عاشیقها داریوش علیزاده*؛ موسیقی یکی از قدیمی ترین رشته های هنری است که قبل از پیدایش انسان در طبیعت وجود داشته و در واقع توسط ذهن پویای بشر تسخیر شده و امروزه...
عبرت های یک انتخاب قابل پیش بینی آینانیوز- حامد عطائی؛ در نخستین دقایق! شروع به کار شورای شهر پنجم، محمد حضرت پور برای سومین بار متوالی به عنوان شهردار اورمیه انتخاب شد.همچنانکه پیش ب...
حضرت آقای قریشی! نماز جمعه این هفته را در میاندوآب اقامه کنید! آینانیوز- حامد عطائی؛ مساله «آب» بحران جهانی است. ایران از اقلیم نیمه بیابانی در حال تبدیل شدن به بیابان کامل است. این واقعیت شاید از دید بسیاری از مر...
هنر خوار شد، جادویی ارجمند! آینانیوز- حامد عطائی؛ امیرحسین مقصودلو(تتلو) را زیاد نمیشناسم. چه بلحاظ هنر موسیقیایی و چه عناصر زیبایی شناختی نسبتی با مولفه های جذابیت نسل سوم ندار...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com