1397/11/29 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 1875 تعداد امتیاز: 4   (Article Rating)

دومین قله مرتفع کشور زیر گامهای گروه کوهنوردی شهید باکری شهرداری اورمیه+تصاویردومین قله مرتفع کشور زیر گامهای گروه کوهنوردی شهید باکری شهرداری اورمیه+تصاویر

علم کوه دومین قله مرتفع ایران بوده و نیز یکی از کوههای است که جهت انتخابی تیم ملی کوهنوردی در این مکان برگزار می گردد

 

بعد از صعود موفق سال گذشته به قله سبلان امسال علم کوه استان مازندران مقصد کوهنوردان شهید باکری شهرداری ارومیه بود که توانستند پس از 2روز صعود طاقت فرسا در مسیرهای صخره ای با تیمی 12 نفره ضمن صعود موفقیت آمیز به قله 4850 متری علم کوه،  نام این شهید بلند آوازه  خطه آذربایجان را طنین انداز وخود را برای صعود های بالای 5000 متر در سالیان اتی آماده نمایند.
به گزارش آینانیوز به نقل از سایت اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر اورمیه، پرسنل شهرداری ارومیه در قالب یک تیم کوهنوردی موفق به صعود دومین قله مرتفع ایران ، قله علم کوه در استان مازندران شدند.
این تیم با سرپرستی مصطفی میلانی و با حضور جمعی از پرسنل شهرداری ،موفق شد دومین قله مرتفع ایران ، قله علم کوه  در استان مازندران را طی دو روز کوهپیمایی و کوهنوردی فتح کنند.
سرپرست تیم شهید باکری در خصوص این صعود گفت: تیم کوهنوردی شهرداری از مسیر جنوبی که یک مسیر کوهپیمایی است از رود بارک آغاز شد و با گذر از وندارین ، تنگ گلو و حصار چال از سمت جنوبی با صعود به قله علم کوه و به اهتزاز در آوردن پرچم مقدس ایران و شهردار ی ارومیه به کار خود پایان دادیم.
میلانی  ضمن تبریک صعود تیم کوهنوردی شهرداری را به خانواده بزرگ و تلاشگرشهرداری افزود : علم کوه با ارتفاع 4850 متر که در منطقه تخت سلیمان در استان مازندران واقع شده است و دومین قله مرتفع ایران بوده و نیز یکی از کوههای است که جهت انتخابی تیم ملی کوهنوردی در این مکان برگزار می گردد، تیم کوهنوردی شهرداری ارومیه موفق شد به فتح این قله نائل گردد.
گفتنی است ؛ اعضای این تیم متشکل از حسن علیزاده روابط عمومی ، احمد میرزانژاد ، سعید جعفری ، شریف حضرتی ، اکبر محمدنژاد ، فرخ کریمی ، ایوب غربتی ، شمس اله فرجی ، هادی قربان نژاد ، صابر سیفی ، حسین جعفر مدار و نوروز علی میرزایی به سرپرستی مصطفی میلانی در این کوهپیمایی شرکت داشتند.
 
 
 
 
 
 

 

کد: 1551756
گروه: اجتماعی, ورزشی, اخبار مهم, گزارش تصویری
TAGS : صعود کوهنوردان, قله علم کوه, تیم کوهنوردی شهرداری اورمیه, تیم شهیدباکری شهیداری اورمیه
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com