1397/12/02 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 2 نمایش: 4754 تعداد امتیاز: 4   (Article Rating)

تصاویر/ بازرسی غیرمنتظره از نانوایی های شهر اورمیه با حضور خبرنگارانتصاویر/ بازرسی غیرمنتظره از نانوایی های شهر اورمیه با حضور خبرنگاران

نمونه برداری از نان های پخته شده نانوایی ها برای آزمایش میزان مصرف احتمالی جوش شیرین و نمک بیش از اندازه

طرح بازرسی از نانوایی های سطح شهر اورمیه با حضور خبرنگاران به اجرا درآمد.
به گزارش آینانیوز، در جلسه چندی قبل رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و معاونینش، بعد از آنکه خبرنگارآینانیوز از عدم نظارت بر واحدهای نانوایی غیربهداشتی و استفاده کنندگان از افزودنی های زیان آورانتقاد کرد، دکتر جواد آقازاده دستور داد تا معاونت بهداشتی این دانشگاه اکیپ بازرسی غیرمنتظره خود را با حضور خبرنگاران از واحدهای اعلامی آنان اعزام نمایند تا از نان های مشکوک به افزودنیهای مضر و غیرمجاز نمونه برداری و آزمایش به عمل آید.
در اجرای این دستور دکتر انتظارمهدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، مینایی کارشناس بهداشت محیط این مجموعه را مامور کرد تا با همراهی خبرنگاران در اجرای طرح سرکشی غیرمنتظره و نمونه برداری از خمیر و نان نانوایی ها و سایر مولفه های بهداشتی اقدام کنند.
در این طرح که با حضور سعید مینایی مهر کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه و تنی چند از کارشناسان این معاونت و همراهی خبرنگار آینانیوز و میثم محمدی عکاس خبری آزاد برگزار شد از تعدادی از واحدهای پخت نان روغنی، سنگک و نان لواش بازرسی به عمل آمد و نان پخت شده این واحدها برای انجام آزمایشهای تخصصی نمونه برداری شد.
به گفته مینایی، بازرسی از نحوه رعایت مولفه های بهداشتی نانوایی ها به صورت دوره ای در طول سال انجام می شود و به صورت متوسط هرسه ماه یکبار نانوایی ها تحت این پایش قرار می گیرند.
او گفت علاوه بر جوش شیرین و نمک، نانوایی ها از لحاظ سلامت تخم مرغ، روغن، شکر و کنجد مصرفی نیز مورد بازرسی قرار می گیرند.
در طرحی که با حضور خبرنگاران انجام گرفت سلامت نان ها از لحاظ جوش شیرین و نمک مورد سنجش قرار می گیرد. در این طرح نمونه نان طبخ شده در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار می گیرد.
مینایی گفت که نمونه نان های نمونه برداری شده تحویل آزمایشگاه تخصصی محصولات غذایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی می شود و نتیجه آنها ظرف حداقل 72 ساعت در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.
توضیح اینکه هنوز هیچ موردی از تخلف بهداشتی در مورد واحدهایی که احیانا در تصاویر منتشره دیده می شوند ثابت نشده و نمونه برداری ها به صورت تصادفی و اتفاقی صورت گرفته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کد: 1554384
گروه: اجتماعی, گزارش و مصاحبه, اخبار مهم, گزارش تصویری
TAGS : آذربایجان غربی, دانشگاه علوم پزشکی, خبرنگاران, بازرسی, نانوایی ها

مطالب مرتبط :
گزارش همایش تجلیل از شهدای مدافع حرم آذربایجان غربی آینانیوز- شادی غلامی؛ همایش تجلیل از شهدای مدافع حرم آذربایجان غربی به همت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی در سالن ابن سینای این دانش...
لایحه جامع وکالت چالش بزرگ استقلال وکلاست کانون وکلای دادگستری، اخیرا مراودات رسانه ای اش را افزایش داده. این نهاد حقوقی که از سال 76 تاسیس و از 86 در آذربایجان غربی مستقل شده هیچ گاه در رسانه...
عضو سابق پدافند غیرعامل شمال غرب: عدالت شهری یعنی اینکه توسعه در همه مناطق اتفاق بیفتد عضو ارشد سابق پدافند غیرعامل استانهای شمال غرب کشور که خود را برای حضور در یک رقابت سیاسی آماده می کند در دشستی صمیمی با تعدادی از خبرنگاران و اصحاب ر...
برگزاری اولین یادواره شهدای غواص توسط دانشگاه فنی قاضی طباطبایی اورمیه شهدای غواص از وقتی سر زبانها افتاد که کمیته تفحص شهدای ستاد کل نیروهای مسلح سال گذشته استخوانهای تعدادی از شهدای غواص مفقود شده در جریان عملیات کربلای...
تفاوت رسانه «وابسته» با رسانه «طرفدار» چیست؟ آینانیوز- حامد عطائی؛ نشریه طرح نو، وب سایت خبری انتخاب برتر، پایگاه خبری عصر آذربایجان، هفته نامه دعوت، دوهفته نامه آوای آذربایجان، پایگاه خبری تحلیل...

امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: مهدی
   تاریخ ارسال:2016/01/31
خب نتیجه آزمایشات رو کی اعلام می کنید؟
تو همین سایت؟

# ارسال کننده: ali
   تاریخ ارسال:2016/02/13
آقای عطایی عزیز و گرامی

مطلب بالا رو همون روز درج خبر خوندمt بخصوص اون جمله "حداقل 72 ساعت" رو که برای نتیجه اعلام شده بود. فکر کنم شما فراموش کردید که زمان حداکثری اعلام نتایج رو بنویسید،که اون رو هم من اینجا جهت اطلاع مردم فهیم ارومیه می نویسم:


زمان اعلام نتایج:"شاید وقتی دیگر"
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com