1397/11/29 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 4618 تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)

گزارشی از خانه تخصصی والیبال عبدالرضا علیزاده+ تصاویرگزارشی از خانه تخصصی والیبال عبدالرضا علیزاده+ تصاویر

لیبروی تیم ملی والیبال کشورمان در این آکادمی می خواهد با متد روز تمرینی استعدادهای این رشته ورزشی را برای آینده کشور تقویت کند

عبدالرضا علیزاده لیبروی ملی پوش تیم والیبال شهرداری اورمیه یکی از محبوب ترین بازیکنان این رشته ورزشی است که علاوه بر زمین بازی در فعالیتهای اجتماعی هم دستی بر آتش دارد.
علیزاده که سکوهای ورزشگاه شش هزارنفری غدیر معروف به آشیانه درناها در بازیهای لیگ برتر او را «غیرت داغی»( کوه غیرت) صدا می زنند در کنار فعالیتهای ورزشی و اجتماعی اش اخیرا به صرافت استعدادیابی و تقویت ورزش اول شهر اورمیه در سنین پایه افتاده.
خانه تخصصی والیبال اورمیه مجموعه ای است که لیبروی شهرداری اورمیه که اخیرا از اردوی تیم ملی اعزامی به المپیک ریو هم جا مانده در آن به تربیت و پرورش استعدادهای والیبال این شهر پی پردازد. او وعده می دهد در 5 سال آینده نونهالان این آکادمی سه سهمیه تیم ملی نوجوانان کشورمان را به خود اختصاص دهند.
29 اسفندماه 94 سالن ورزشی و استخر شقایق و مجموعه تاسیسات آن با اجاره ماهیانه 41 میلیون تومان در اختیار این ملی پوش والیبال کشورمان قرار گرفت تا برنامه های خود را برای آنچه «کمک به والیبال اورمیه» عنوان کرده پیگیری کند.
علیزاده می گوید شرکت کنندگان در این اکادمی نوجوانان دختر و پسر 9 تا 20 ساله هستند که به صورت زوج و فرد تحت آموزش های فنی و تکنیکی مطابق با آخرین متد تمرینی روز دنیا قرار می گیرند. او می گوید بیشتر روی بدنسازی ورزشکاران کار می شود. چون احساس می کند روی قوای جسمی والیبالیست های اورمیه کار نمی شود برای همین است که تیمهای لیگ برتری در ست های پنجم وا می دهند.
مدیر خانه تخصصی والیبال اورمیه معتقد است از 14 سال پیش که او بهمراه سعید معروف و جواد محمدی نژاد رده های مختلف تیم ملی را طی کرده اند تا به امروز به جز میلاد عبادی پور بازیکن دیگری در این سطح تربیت نشده است بنابراین بایستی روی بازیکنان با متد جدید تمرینی دنیا کارهای تمرینی و بدنسازی انجام بگیرد.
علیزاده با تشکر از اداره کل ورزش و جوانان و پیگیری های شخص عبدالله چمن گلی و نیز هیات والیبال به خاطر راه اندازی این آکادمی تخصصی یادآور شد که درنظر دارد از مربیان خارجی هم برای تمرین دادن به هنرآموزان استفاده کند.
مجموعه شقایق که خانه تخصصی والیبال در آن قرار دارد شامل یک سالن سرپوشیده 600 متری است که دو زمین تمرینی در آن طراحی شده و بازیکنان هر پست زیر نظر مربیان مخصوص آن پست آموزش های لازم را فرامی گیرند.استخر، سالن آیروبیک و سالن بدنسازی از دیگر بخش های این آکادمی است.
استفاده از توپهای اوریجینال، آنالیز تمرینات روزانه بازیکنان زیر نظر امین علی اکبری آنالیزور تیمهای لیگ برتری میزان کارکرد و پیشرفت آنها آنالیز و در اختیارشان قرار داده می شود.
به گفته مدیر این آکادمی یک پزشک تغذیه هم بازیکنان و نحوه تغذیه شان را زیر نظر دارد و رژیم های غذایی لازم را به آنها تجویز می کند.
لیبروی ملی پوش تیم شهرداری اورمیه ابراز امیدواری کرده که تا 5 سال آینده در سطح اول والیبال ایران توپ بزند و از تصمیمش برای ورود به کسوت مربیگری بعد از این دوران خبر می دهد.

تصاویر: مجتبی اسماعیل زاده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کد: 1558288
گروه: ورزشی, گزارش و مصاحبه, اخبار مهم, گزارش تصویری
TAGS : والیبال, اورمیه, عبدالرضاعلیزاده, لیبرو, آکادمی, خانه تخصصی والیبال

مطالب مرتبط :
به مناسبت سالگرد تسخیر فرهنگسرای رسانه آینانیوز- حامد عطائی؛ در گرماگرم آماده سازی یک پروپوزال برای مدیریت بخش فرهنگی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه، در نخستین روزهای روی کار آمدن احد ی...
اورمیه، سرزمین عاشیقها داریوش علیزاده*؛ موسیقی یکی از قدیمی ترین رشته های هنری است که قبل از پیدایش انسان در طبیعت وجود داشته و در واقع توسط ذهن پویای بشر تسخیر شده و امروزه...
عبرت های یک انتخاب قابل پیش بینی آینانیوز- حامد عطائی؛ در نخستین دقایق! شروع به کار شورای شهر پنجم، محمد حضرت پور برای سومین بار متوالی به عنوان شهردار اورمیه انتخاب شد.همچنانکه پیش ب...
هنر خوار شد، جادویی ارجمند! آینانیوز- حامد عطائی؛ امیرحسین مقصودلو(تتلو) را زیاد نمیشناسم. چه بلحاظ هنر موسیقیایی و چه عناصر زیبایی شناختی نسبتی با مولفه های جذابیت نسل سوم ندار...
بزن به خط قرمز! آینانیوز- حامد عطائی؛ مرحله دوم استندآپ ها به دلیل فشردگی رقابت و حالت مرگ و زندگی که برای شرکت کنندگان داشت اغلب به خط قرمزها نزدیک و گاها متوسل به ش...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com