1397/11/29 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 942 تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)

امیدی ها جشن مهر امسال را به دشواری از آب و گل درآوردندامیدی ها جشن مهر امسال را به دشواری از آب و گل درآوردند

گزارش و تصاویر آینانیوز از جشن سه روزه تدارک بسته های حمایتی بیماران تحت پوشش مرکز نگهداری بیماران سرطانی امید

در آستانه فصل پائیز و آغاز فصل بازگشایی مدارس، جشن مهر توسط بیمارستان امید جهت حمایت از بیماران تحت پوشش مبتلا به سرطان این بیمارستان برگزار شد.
به گزارش آینانیوز، این جشن که همه ساله در دو نوبت، یکی در آستانه سال نو و دیگری در آستانه بازگشایی مدارس برگزار می شود به مدت 3 روز و تاریخ های 22، 23 و 24 ام شهریور به اجرا درآمد.
توحید مقدسی مدیر روابط عمومی مرکز نگهداری بیماران مبتلا به سرطان اورمیه(امید) درگفتگو با آینانیوز در خصوص این جشن گفت: هدفمان ابتدائا حمایتی است؛ یعنی درقالب تهیه بسته های بهداشتی، خوراکی و لوازم التحریر از یکماه قبل از طریق خیرین و مردم جذب و آماده سازی می شوند. دوم، بحث فرهنگ سازی است و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی هنری که در محل جشن به اجرا درمی آید.
او می گوید هزینه تهیه این بسته های حمایتی حدود 600 میلیون ریال است که به 298 کودک تحت پوشش کودک و 220 تحت پوشش بزرگسال اهدا می شود.
به گفته مدیر روابط عمومی بیمارستان امید سونامی سرطان روزبه روز آمار مبتلایان و به تبع آن تحت پوشش خدمات حمایتی این طرح را بیشتر و بیشتر می کند به طوریکه روزانه این بیمارستان پذیرای ویزیت 80 مبتلا به سرطان است.
دست اندرکاران جشن مهر امید در قالب واحدهای مددکاری، روابط عمومی، داوطلبان و جذب کمک های مردمی از یک ماه قبل نیازمندیهای مددجویان را احصا و حتی سایز کفش و کمر دانش آموزان را جویا می شوند. مقدسی می گوید حتی از رنگ مورد علاقه بیماران تحت پوشش نیز سوال می کنیم تا همه چیز مطابق ذائقه آنها پیش برود.
او می گوید روند افزایش شمار بیماران مبتلا به سرطان نگران کننده است. در سال 92 افراد تحت پوشش 50 نفر بود؛ این آمار در سال جاری به 298 نفر رسیده است واز این میان 70 نفر غیربومی و ساکن دیگر شهرستانهای استان هستند یعنی در مواقع مراجعه هزینه های اقامت خورد و خوراک آنها بر دیگر هزینه ها نیز افزوده می شود.
مدیرروابط عمومی بیمارستان امید می گوید در اداره این مرکز به مشکل برخورده ایم. ماهانه 25الی 30 میلیون تومان هزینه اداره آن و حدود 50 میلیون تومان هزینه مددکاری بزرگسالان مرکز است. این در حالی است که پیش از این کلیه هزینه ها از تعدادی انگشت شمار خیر تامین می شد ولی امسال به دلیل مشکلات اقتصادی که در سطح جامعه هست تامین بسته های حمایتی مقداری با مشکل مواجه شده است.
وی می گوید بیمارستان امید به طور مرتب هر ماه یک بسته حمایتی به مددجویان خود تهیه و اهداء می نماید. در مواردی که نیاز بیمار تحت پوشش بیشتر باشد این بسته ها 15 روزه می شود.
مقدسی از رسانه ها انتظار دارد امید را در این راه تنها نگذارند. او می گوید برای تامین بسته های حمایتی با مشکلاتی مواجه شده اند و چون نمی توان بودجه های مجزایی برای اطلاع رسانی و تبلیغات کنار بگذارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکسها: سالار ملکی - نیما نوروزی پاک

کد: 1560725
گروه: اجتماعی, اخبار مهم, فرهنگی
TAGS : اورمیه, بیمارستان امید, مرکزنگهداری بیماران سرطانی, جشن مهرامید

مطالب مرتبط :
به مناسبت سالگرد تسخیر فرهنگسرای رسانه آینانیوز- حامد عطائی؛ در گرماگرم آماده سازی یک پروپوزال برای مدیریت بخش فرهنگی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه، در نخستین روزهای روی کار آمدن احد ی...
اورمیه، سرزمین عاشیقها داریوش علیزاده*؛ موسیقی یکی از قدیمی ترین رشته های هنری است که قبل از پیدایش انسان در طبیعت وجود داشته و در واقع توسط ذهن پویای بشر تسخیر شده و امروزه...
عبرت های یک انتخاب قابل پیش بینی آینانیوز- حامد عطائی؛ در نخستین دقایق! شروع به کار شورای شهر پنجم، محمد حضرت پور برای سومین بار متوالی به عنوان شهردار اورمیه انتخاب شد.همچنانکه پیش ب...
هنر خوار شد، جادویی ارجمند! آینانیوز- حامد عطائی؛ امیرحسین مقصودلو(تتلو) را زیاد نمیشناسم. چه بلحاظ هنر موسیقیایی و چه عناصر زیبایی شناختی نسبتی با مولفه های جذابیت نسل سوم ندار...
بزن به خط قرمز! آینانیوز- حامد عطائی؛ مرحله دوم استندآپ ها به دلیل فشردگی رقابت و حالت مرگ و زندگی که برای شرکت کنندگان داشت اغلب به خط قرمزها نزدیک و گاها متوسل به ش...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com