1397/11/29 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 1 نمایش: 893 تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)

هیچکس از ورود لوازم التحریر خارجی به کیف دانش آموزان تب نکرد!هیچکس از ورود لوازم التحریر خارجی به کیف دانش آموزان تب نکرد!

چرا مبارزه با قلیان کمپین دارد ولی حمایت از تولید داخلی نه؟!

تعطیلات تابستان تمام شد و از فردا دانش آموزان مقاطع تحصیلی راهی کلاس های درس می شوند. سال تحصیلی امسال سال تحصیلی ویژه ای است. چراکه توصیه و هشدار مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولیدات داخلی و مبارزه با قاچاق کالا در سالی که بنام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مزین شده بود بسیار جدی بود.
حضرت آقا امسال تا آنجا در بحث مبارزه با قاچاق کالا پیش رفتند که فرمودند کالاهای قاچاق را هرجا پیدا کردید آتش بزنید.
یکی از دستگاههای درگیر با این مقوله و به نوعی مخاطب معظم له سیستم آموزش و پرورش است.درواقع در استانی که به دلیل همجواری با کشورهای خارجی یکی از آسیب پذیرترین مناطق کشور در بحث کالاهای خارجی بود امسال هیچ تلاشی برای جلوگیری از ورود لوازم التحریر و نوشت افزار خارجی به کیف های مدارس دانش آموزان صورت نگرفت.
گفته می شود برای این منظور بخشنامه هایی صادر و جلساتی نیز برگزار شد اما بدون خروجی لازم. در همین راستا شنیده شده که در یکی از چندین جلسه برگزار شده برخی دستگاههای مرتبط از محل فرهنگسازی مصرف لوازم التحریر ایرانی و منافعی که از این محل قرار بود عاید شود دنبال سهم سازمان خود بود!
فردا آغاز بازگشایی مدارس است. در استان آذربایجان غربی، دروازه اروپا، هیچ اقدام جدی برای فرهنگسازی استفاده از لوازم التحریر وطنی نمی شود اما مدارس دولتی و غیرانتفاعی و هیات امنایی همین استان همسایه ما، آذربایجان شرقی به دانش آموزان و اولیاء شان سپرده اند که درصورت مشاهده نوشت افزار خارجی با آن برخورد خواهد شد!
حتی سازمان صنعت، معدن و تجارت، متولی برگزاری نمایشگاه فروش پائیزه هم امسال هیچ توصیه ای به غرفه داران برای عرضه کالاهای داخلی نکرد؛ هرچند می توانست در سطح بالاتر شرکتهای پخش را از عرضه محصولات خارجی نهی نیز بکند.
مدارس در آذربایجان غربی همزمان با سراسر کشور در حال بازگشایی است.امسال در این استان کمپین پردردسر و جنجالی تبدیل قلیان ها به گلدانها راه افتاد، پلیس با عرضه قلیان برخورد کرد، قلیان، این وسیله دخانی زیان آور از ویترین مغازه ها به زیرزمین ها انتقال یافت، کلیه شخصیت های تراز اول استان اعم از روحانی، نظامی، دولتی و دانشگاهی به طرح مبارزه با قلیان و شکستن یا گلدان ساختن از آن پیوستند اما هیچ کس نگران سال تحصیلی ای که با لوازم التحریر خارجی و نمادهای فرهنگی غربی دارد آغاز می شود نشد؛ هیچ مسئولی به خود زحمت نداد برای نهی از مصرف این لوازم بخشنامه ای صادر کند، کسی برای مصرف کالای داخلی مشوقی تعیین نکرد، اما همه مدیران دستگاههای استان مدعی اند به فرمایشات مقام معظم رهبری بیش از چاپ بنر اهمیت قائلند!
کاش تربیت آینده سازان مملکت هم به اندازه قلیان مهم بود!...
کد: 1560819
گروه: اجتماعی, اخبار مهم, فرهنگی
TAGS : آذربایجان غربی, مدارس, لوازم التحریر, نوشت افزار, سال تحصیلی

مطالب مرتبط :
گزارش همایش تجلیل از شهدای مدافع حرم آذربایجان غربی آینانیوز- شادی غلامی؛ همایش تجلیل از شهدای مدافع حرم آذربایجان غربی به همت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی در سالن ابن سینای این دانش...
لایحه جامع وکالت چالش بزرگ استقلال وکلاست کانون وکلای دادگستری، اخیرا مراودات رسانه ای اش را افزایش داده. این نهاد حقوقی که از سال 76 تاسیس و از 86 در آذربایجان غربی مستقل شده هیچ گاه در رسانه...
عضو سابق پدافند غیرعامل شمال غرب: عدالت شهری یعنی اینکه توسعه در همه مناطق اتفاق بیفتد عضو ارشد سابق پدافند غیرعامل استانهای شمال غرب کشور که خود را برای حضور در یک رقابت سیاسی آماده می کند در دشستی صمیمی با تعدادی از خبرنگاران و اصحاب ر...
برگزاری اولین یادواره شهدای غواص توسط دانشگاه فنی قاضی طباطبایی اورمیه شهدای غواص از وقتی سر زبانها افتاد که کمیته تفحص شهدای ستاد کل نیروهای مسلح سال گذشته استخوانهای تعدادی از شهدای غواص مفقود شده در جریان عملیات کربلای...
به ذیحسابان بخشنامه خواهم کرد که سندهای مالی اجناس تولیدی خارج از استان را پرداخت نکنند استاندار آذربایجان غربی گفت: به دنبال ایجاد نمایشگاه دائمی عرضه محصولات تولیدی داخلی استان هستیم.به گزارش آینانیوز، قربانعلی سعادت که در مراسم رونمایی...

امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: سجاد حسيني
   تاریخ ارسال:2016/09/26
آقا با زور اينجور مسائل حل نميشه بچه ها خودشون علاقه اي به نوشت افزار با بعضي از طرحهاي نامناسب ايراني ندارند همانند بچه شما!!!!
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com