1397/11/29 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 1020 تعداد امتیاز: 4   (Article Rating)

کلنگ اولین مدرسه اتیسم در آذربایجان غربی بر زمین زده شدکلنگ اولین مدرسه اتیسم در آذربایجان غربی بر زمین زده شد

2100 دانش آموز استثنایی در مدارس ویژه استان تحصیل می کنند

با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهری و انجمن خیریه اتیسم دفتر ارومیه کلنگ اولین مدرسه ویژه مبتلایان به اختلال اتیسم در استان آذربایجان غربی به زمین زده شد.
به گزارش آینانیوز به نقل از خبرآنلاین، کلنگ اولین مدرسه ویژه کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلال اتیسم در ارومیه با حضور قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی، نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی، سیدمصطفوی مدیرکل آموزش و پرورش و محمدی مدیر آموزش‌و‌پرورش استثنایی استان به زمین زده شد.
تحصیل بیش از ۲۱۰۰ دانش‌آموز استثنایی در مدارس ویژه
در آئین کلنگ زنی این مدرسه سیدمصطفوی مدیرکل آموزش‌و‌پرورش آذربایجان غربی با اشاره به شناسایی دانش‌آموزان استثنایی در مقطع اول ابتدایی قبل از آغاز سال تحصیلی گفت: با سنجش ۶۲۱۳۰ دانش آموز مقطع اول ابتدائی، ۲۶۱ دانش آموز استثنایی و ۱۱۳۳ دانش آموز دیرآموز شناسایی شدند.
وی همچنین ادامه داد: هم اکنون ۲۱۶۹ دانش‌آموز استثنایی در ۷ گروه مشغول تحصیل هستند.
مدیرکل آموزش‌و‌پرورش آذربایجان غربی تصریح کرد: در آخرین جلسه شورای آموزش‌و‌پرورش، استاندار دستور ساخت مدرسه ویژه مبتلایان به اختلال اتیسم را صادر کردند که امروز بعد از تشکیل جلسات و مشورت‌های صورت گرفته امروز کلنگ زنی میشود.
سیدمصطفوی گفت: این مدرسه در زمینی به مساحت ۷۶۶مترمربع متشکل از ۱۰ کلاس مجموعا برای ۵۰ دانش‌آموز این طیف احداث خواهد شد.
وی افزود: ۵۰درصد هزینه ساخت این مدرسه توسط خیرین مدرسه ساز و ۵۰ درصد نیز از اعتبارات استانی تامین خواهد شد.
از قدم خیر، خیرین مدرسه ساز تشکر می کنیم
قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی هم در آئین کلنگ زنی مدرسه اتیسم گفت: حضور خیرین مدرسه‌ساز و تلاش و کمک آنها را باید اجر بنهیم زیرا ارزش معنوی کار آنها بسیار بالاست.
وی افزود: عارضه وجودی کودکان خاص و هزینه ای که برای خانواده‌ها ایجاد کرده بسیار بالاست و ما باید با همکاری هم و ساخت مدارس و آموزشگاه‌ها باید دغدغه آموزش آنان را از بین ببریم.
صبا صابونی نماینده انجمن خیریه اتیسم هم ضمن تشکر از حضور مسئولین و تلاش های استاندار آذربایجان غربی برای احداث این مدرسه، این اتفاق را برای خانواده‌های دارای دانش‌آموز اتیسمی خبری خوش نامید.
آئین کلنگ زنی اولین مدرسه ویژه کودکان و نوجوانان مبتلا به اختلال اتیسم در آذربایجان غربی صبح امروز توسط خیرین مدرسه ساز، استاندار و نماینده مجلس شورای اسلامی و با پیگیری‌های انجمن اتیسم ایران دفتر ارومیه به زمین زده شد تا دغدغه نبود یک مرکز تخصصی آموزش برای این طیف از بین برود.

کد: 1561002
گروه: اجتماعی, اخبار مهم, فرهنگی
TAGS : اورمیه, آذربایجان غربی, آموزش و پرورش, اوتیسم, مدرسه, کلنگ, استثنایی

مطالب مرتبط :
به مناسبت سالگرد تسخیر فرهنگسرای رسانه آینانیوز- حامد عطائی؛ در گرماگرم آماده سازی یک پروپوزال برای مدیریت بخش فرهنگی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه، در نخستین روزهای روی کار آمدن احد ی...
اورمیه، سرزمین عاشیقها داریوش علیزاده*؛ موسیقی یکی از قدیمی ترین رشته های هنری است که قبل از پیدایش انسان در طبیعت وجود داشته و در واقع توسط ذهن پویای بشر تسخیر شده و امروزه...
عبرت های یک انتخاب قابل پیش بینی آینانیوز- حامد عطائی؛ در نخستین دقایق! شروع به کار شورای شهر پنجم، محمد حضرت پور برای سومین بار متوالی به عنوان شهردار اورمیه انتخاب شد.همچنانکه پیش ب...
هنر خوار شد، جادویی ارجمند! آینانیوز- حامد عطائی؛ امیرحسین مقصودلو(تتلو) را زیاد نمیشناسم. چه بلحاظ هنر موسیقیایی و چه عناصر زیبایی شناختی نسبتی با مولفه های جذابیت نسل سوم ندار...
بزن به خط قرمز! آینانیوز- حامد عطائی؛ مرحله دوم استندآپ ها به دلیل فشردگی رقابت و حالت مرگ و زندگی که برای شرکت کنندگان داشت اغلب به خط قرمزها نزدیک و گاها متوسل به ش...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com