1397/12/02 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 2643 تعداد امتیاز: 3   (Article Rating)

حذف اوراق بهادار از دفاتراسناد رسمی و به حداقل رساندن امکان جعلحذف اوراق بهادار از دفاتراسناد رسمی و به حداقل رساندن امکان جعل

مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی از شیوه های دستیابی به رتبه نخست کشوری می گوید

امیر جوان کیا مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی از وقتی پا به زادگاهش گذاشته مجموعه تحت مدیریتش در رتبه های بالای جدول بوده. این اداره کل شهریور امسال در ارزیابی شاخص های دستگاههای اجرایی آذربایجان غربی مربوط به عملکرد سال 94 حائز رتبه نخست استانی در میان 50 دستگاه اداری شد.
در سازمان متبوع نیز اداره کل ثبت اسناد آذربایجان غربی در بین 31 استان در ارزیابی 7 ماهه شاخص های مربوط به این سازمان اول شده و بعد از آن فارس و البرز قرار گرفته اند.
جوان کیا می گوید از دلایل این موفقیت ها یکی کوتاه سازی فرآیندها و دیگری روند طبیعی افزایشی در بخش های مختلف بویژه در الکترونیکی شده فرآیندهاست.
اداره کل ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی در حال حاضر برخوردار از 5 اداره زیرمجموعه در مرکز استان است. مناطق سه گانه اورمیه، اداره اجرای مفاد ثبتی و اداره ثبت شرکت ها. پیش تر اداره ثبت شرکت ها و ثبت اورمیه در مجموعه اداره کل استان متمرکز بودند اما در حال حاضر از اداره استان مستقل شده اند. جوان کیا می گوید اداره ثبت اورمیه نیاز به تغییر ساختاری بود تا در اسرع وقت بهترین و مطلوبترین خدمات ارائه شود.
به گفته مدیرکل ثبت اسناد، این سازمان یکی از دستگاههای دارای ارباب رجوع زیاد است و از ابتدای سال 95 تاکنون 20 میلیون خدمت در سراسر کشور به مراجعین ارائه کرده است.
او میگوید درآمد امسال این اداره کل از ابتدای سال جاری تا پایان دیماه 34 میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد رشد نشان می دهد. همچنین امسال در بخش وصول مطالبات بانکی 81 میلیارد تومان جذب شده است درحالیکه سال گذشته در همین مدت 68 میلیارد تومان بود.
جوان کیا علت افزایش وصول این مطالبات را تقلیل مدت مزایده ها و افزایش فعالیت در حوزه اجرا می داند.
در بخش بهینه سازی فرآیندهای ثبتی هم در دفاتر، کل اوراق بهادار قابل استناد حذف شده و تمام خدمات بصورت الکترونیکی انجام می گیرد. در این حالت انواع فیلترها برای جلوگیری از جعل در دفاتر اعمال می شود.
مدیرکل ثبت اسناد آذربایجان غربی آمار آماده ای از میزان اسناد ثبت شده در225 دفتر اسناد رسمی استان از ابتدای سال جاری تاکنون در دست نداشت ولی گفت که در همین مدت مجموعا 25854 ازدواج و 5178 طلاق در 220 دفتر ازدواج و طلاق سطح استان ثبت شده که گفته می شود آمار ازدواج نسبت به سال گذشته که 27270 مورد بود رشد منفی 5 درصدی و آمار طلاق که سال گذشته 4996 بود 3 درصد رشد نشان می دهد.
گفته می شود در ده ماهه اول سال 94، تعداد 1323 شرکت در دفاتر ثبت شده بود که امسال این میزان با 12درصد رشد به 1484 شرکت رسیده است.
کد: 1561700
گروه: اجتماعی, اخبار مهم
TAGS : آذربایجان غربی, جوان کیا, ثبت اسناد, املاک

مطالب مرتبط :
گزارش همایش تجلیل از شهدای مدافع حرم آذربایجان غربی آینانیوز- شادی غلامی؛ همایش تجلیل از شهدای مدافع حرم آذربایجان غربی به همت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی در سالن ابن سینای این دانش...
لایحه جامع وکالت چالش بزرگ استقلال وکلاست کانون وکلای دادگستری، اخیرا مراودات رسانه ای اش را افزایش داده. این نهاد حقوقی که از سال 76 تاسیس و از 86 در آذربایجان غربی مستقل شده هیچ گاه در رسانه...
عضو سابق پدافند غیرعامل شمال غرب: عدالت شهری یعنی اینکه توسعه در همه مناطق اتفاق بیفتد عضو ارشد سابق پدافند غیرعامل استانهای شمال غرب کشور که خود را برای حضور در یک رقابت سیاسی آماده می کند در دشستی صمیمی با تعدادی از خبرنگاران و اصحاب ر...
برگزاری اولین یادواره شهدای غواص توسط دانشگاه فنی قاضی طباطبایی اورمیه شهدای غواص از وقتی سر زبانها افتاد که کمیته تفحص شهدای ستاد کل نیروهای مسلح سال گذشته استخوانهای تعدادی از شهدای غواص مفقود شده در جریان عملیات کربلای...
به ذیحسابان بخشنامه خواهم کرد که سندهای مالی اجناس تولیدی خارج از استان را پرداخت نکنند استاندار آذربایجان غربی گفت: به دنبال ایجاد نمایشگاه دائمی عرضه محصولات تولیدی داخلی استان هستیم.به گزارش آینانیوز، قربانعلی سعادت که در مراسم رونمایی...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com