1397/12/02 | |
  

 

 


  

[Atorpatdate] نظرات: 0 نمایش: 3096 تعداد امتیاز: 2   (Article Rating)

برگزاری اولین یادواره شهدای غواص توسط دانشگاه فنی قاضی طباطبایی اورمیه



برگزاری اولین یادواره شهدای غواص توسط دانشگاه فنی قاضی طباطبایی اورمیه

آذربایجان غربی 13 غواص شهید را تقدیم عملیات کربلای 4 و 5 کرده است

شهدای غواص از وقتی سر زبانها افتاد که کمیته تفحص شهدای ستاد کل نیروهای مسلح سال گذشته استخوانهای تعدادی از شهدای غواص مفقود شده در جریان عملیات کربلای 4 را کشف و تصاویرشان را رسانه ای کرد.
تصاویر حاکی از شهادت این رزمندگان با دستهای بسته بود. انتشار این تصاویر تراژیک در آن زمان فضای اجتماعی کشور را تحت تاثیر خود قرار داد و نهادهای حکومتی بسیاری از مناسبتها، مراکز، یادمانها یا مسابقات ورزشی خود را مزین به نام شهدای غواص کردند.
شاید کسی نمی توانست تصور کند که آذربایجان غربی نیز می تواند شهید غواص داشته باشد. 13 شهیدی که بعد از شرکت در دوره های آموزشی ویژه غواصی در کارون آماده حضور در عملیات کربلای 4 و 5 شده بودند.
دانشگاه فنی قاضی طباطبایی اورمیه که طی ماههای اخیر بیشتر به سبب فعالیتهای غیرآموزشی اش سرزبانها افتاده قرار است میزبان نخستین یادواره شهدای غواص آذربایجان غربی باشد.
به گزارش آینانیوز، دکتر پوراسد مسئول این یادواره در نشست خبری یک هفته مانده به این یادواره دلیل ورود مجموعه تحت امرش به حوزه فرهنگی را اجرای فرمایش مقام معظم رهبری در ضرورت اولویت قرار دادن مسائل آموزشی توسط دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور دانست.
وی بر این اساس توجه به مسائل فرهنگی ارزشی و مرتبط با ارزشهای دفاع مقدس و انقلاب را از دغدغه های خود عنوان کرد که در نظر دارد برنامه هایی در این راستا به اجرا گذارد.
رئیس دانشگاه فنی طباطبایی اورمیه یادواره شهدای غواص را نتیجه یک کار تخصصی یک ساله دانست که قرار است همزمان با دوم اسفند، شب عملیات کربلای 5 در تالار اجتماعات مجتمع امام علی(ع) برگزار شود.
پوراسد گفت که نماینده ولی فقیه و امام جمعه اورمیه، جمعی از مقامات و مسئولین استانی، خانواده شهدای غواص و تعدادی از فرماندهان و یادگاران دفاع مقدس جزو مهمانان ویژه این مراسم خواهند بود.
مصطفی میلانی دبیر نخستین یادواره شهدای غواص هم حضور در مزار شهدای باغ رضوان اورمیه، آغاز مراسم راس ساعت 10 روز دوشنبه دوم اسفند، انتشار قمستی از خاطرات دوران آموزشی شهداء غواص، تشریح عملیات کربلای 5 توسط سردار شریعتی فرمانده اسبق لشگر عاشورا، انتشار ویژه نامه این شهدا، تجلیل از 7 غواص زنده بازمانده از آن عملیات و در حاشیه نامگذاری یک استخر، یک خیابان، یک زمین چمن مصنوعی و یک سالن ورزشی بنام شهدای غواص را از برنامه های این یادواره عنوان کرد.
گفتنی است 13 شهید غواص آذربایجان غربی طی عملیات کربلای 4 و کربلای 5 به درجه رفیع شهادت نائل شده اند که از این تعداد دو شهید سهم اورمیه بود.
کد: 1561754
گروه: اجتماعی, علمی فرهنگی, اخبار مهم
TAGS : اورمیه, آذربایجان غربی, دانشگاه, شهدای غواص, قاضی طباطبایی, پوراسد

مطالب مرتبط :
به مناسبت سالگرد تسخیر فرهنگسرای رسانه آینانیوز- حامد عطائی؛ در گرماگرم آماده سازی یک پروپوزال برای مدیریت بخش فرهنگی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه، در نخستین روزهای روی کار آمدن احد ی...
اورمیه، سرزمین عاشیقها داریوش علیزاده*؛ موسیقی یکی از قدیمی ترین رشته های هنری است که قبل از پیدایش انسان در طبیعت وجود داشته و در واقع توسط ذهن پویای بشر تسخیر شده و امروزه...
عبرت های یک انتخاب قابل پیش بینی آینانیوز- حامد عطائی؛ در نخستین دقایق! شروع به کار شورای شهر پنجم، محمد حضرت پور برای سومین بار متوالی به عنوان شهردار اورمیه انتخاب شد.همچنانکه پیش ب...
هنر خوار شد، جادویی ارجمند! آینانیوز- حامد عطائی؛ امیرحسین مقصودلو(تتلو) را زیاد نمیشناسم. چه بلحاظ هنر موسیقیایی و چه عناصر زیبایی شناختی نسبتی با مولفه های جذابیت نسل سوم ندار...
بزن به خط قرمز! آینانیوز- حامد عطائی؛ مرحله دوم استندآپ ها به دلیل فشردگی رقابت و حالت مرگ و زندگی که برای شرکت کنندگان داشت اغلب به خط قرمزها نزدیک و گاها متوسل به ش...

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com