1397/03/05 | |
  

 

 


دانلود نوحه ترکی ویژه محرم

اتاق شیشه ای سیاست

 

  

[Atorpatdate] نظرات: 1 نمایش: 3573 تعداد امتیاز: 25   (Article Rating)

والیبال ارومیه؛ شعار نه، حمایتش کنید!والیبال ارومیه؛ شعار نه، حمایتش کنید!

اختصاصی از آخرین تمرینات آماده سازی تیم والیبال ارومیه برای شرکت در لیگ برتر+گفتگو با سرمربی و سرپرست تیم

شروعی دوباره برای پایتخت والیبال ایران

 

جواد اسماعیل زاده/ فصل گذشته لیگ برتر والیبال کشوربرای شهر و مهد والیبال ایران همراه با توفیق خاصی نبود و این،نه به دلیل عدم شایستگی و ضعف مربیانی چون کارگرپیشه و ساداتی،که عوامل مختلفی از جمله تشکیل تیم در آخرین فرصتهای باقیمانده تا مسابقات، نبود بودجه کافی،عدم وجود بازیکنان مطرح و دهها علت دیگر بود که این ناکامی را شکل بخشید.

لیگ برتر والیبال ایران سال 88 چه برای اهل فن و چه برای علاقه مندان بیشمار این ورزش در ارومیه و استانمان و حتی کشور، جذلبیتی نداشت و ضعف و عدم موفقیت این تیم، جزو گلایه های هرروزه مردم والیبال شناس این شهر و دیار از مدیران نربیت بدنی و مسئولان استان بود، چرا که به خوبی میدانیم جایگاه والیبال ما با وجود بزرگانی چون کارگرپیشه ،وطن پرست،محب،بنایی،پرتوی،سیدعباسی،ساداتی،قارصی،نعنت زاده،محسنی و بسیاری دیگر و همچنین حضور همیشگی فرزندان خلف این دیار در رده های مختلف تیم ملی والیبال کشورمان بسیار فراتر از رده های پایین لیگ برتر بوده و هست.

هم اینک خوشبختانه شخص اول استان به اهمیت و جایگاه ورزش در دنیای امروزی کاملا واقف است و حمایت خود را نه از والیبال که ورزش اول استان است، بلکه از کل ورزش، واضح و روشن اعلام کرده، فرصتی بس ارزشمند است برای زنده کردن موفقیت های گذشته و شتاب بخشیدن به بعد قهرمانی ورزش استان، خرسندیم که از این فرصت ریاست هیات والیبال استان و مدیران تربیت بدنی به نحو شایسته استفاده کرده و تیمی منسجم و البته بومی را جهت حضوری قدرتمندانه در لیگ برتر فصل جاری آماده ساختند، اینک تمرینات تیم والیبال اورمیه در سالن غدیر برگزار می شود، تیمی که حضور جواد محمدنژادی، عبدالرضا علیزاده،بهرم فرید، حامد رضایی، وحید سیدعباسی،عطا زراعتگر و تنی چند از جوانان آینده دار استان در آن باعث دلگرمی، نشاط و غرور خواهند شد و مجددا طنین دهها هزار هوادار خونگرم والیبال ما لرزه بر اندام حریفان خواهند انداخت. این همه امیدواری زمانی به حقیقت نزدیک خواهد شد که نخبگان والیبال ما همدل و همراه باشند و  فارغ از منیت ها، برای سربلندی والیبال استان بیش از پیش تعامل داشته باشند چراکه همگی به خوبی میدانیم نخستین قدم در تحقق مطالبات والیبال استان حمایت از یکدیگر است و این مهم در کنار باور جوانان، یعنی شروع و رونق دویاره پایتخت والیبال ایران.

 

حامد عطائی/والیبال ارومیه سال گذشته به هیچ عنوان انتظارات ورزشدوستان دیار و مهد والیبال ایران را برآورده نکرد.بعد از برگزاری موفق مسابقات قهرمانی کاپ آسیا در ارومیه علاقه مندان این رشته پرطرفدار به دنبال آن بودند تا بدانند سرنوشت تیم والیبال این شهر در رقابتهای لیگ برتر به کجا خواهد انجامید. تحقیرچندین ساله ورزش اول ارومیه در سطح کشور یکی از دلایلش کوچ بازیکنان بومی و نابغه این شهر است که برای هر تیمی یک مهره وزین محسوب می شوند. شاید بتوان نبود تفکر باشگاهی و مقطعی بودن تیمهای شرکت کننده در رقابتها سوپرجام ایران را نیز یکی از دلایل این ناکامیها دانست به هر تقدیر با فاصله اندکی که تا شروع لیگ در فصل جدید باقی است از تمرینات جوانان والیبالیست استان در ورزشگاه غدیر ارومیه گزارشی تهیه شد و در ادامه گفتگوهایی با سرمربی و سرپرست این تیم ؛و اینان از مشکلات و امیدواریهایشان گفتند.

فراموش نکنیم والیبال ارومیه در سایه توجه و عمل مسئولین و خویشتنداری و حمایت مردم اوج خواهد گرفت، نه شعار!

به عقیده بسیاری جهانگیر ،عضو شاخص خانواده والیبال خیز سید عباسی علی رغم جوانی مربی با دانشی است. او دانشجوی دکترای نفت است و حضور کوتاه مدتش در عرصه والیبال توام بوده باتوفیقاتی که کمتر مربی پابه سن گذاشته ای از آنها برخوردار است. با وی و مهدی احمدی سرپرست تیم گفتگوهایی انجام دادیم که در پی می آید:

 

سیدعباسی، سرمربی: بازیکنان ما شکست را به آسانی قبل نخواهند کرد

 

بیوگرافی مختصری از خودتان می فرمایید؟

جهانگیر سید عباسی هستم از سال 1366 در معیت تیم آذربایجان غربی در مسابقات قهرمانی جوانان در بابل حاضر شدم.در رده های مختلف در تیمهای منتخب استان بازی کرده ام تیمهایی مثل راه و ترابری، فرمانداری مهاباد، مقاومت ارومیه و...

اولین درجه مربیگری ام را در سال 78 اخذ و از سال 1380 به طور رسمی کار مربیگری را شروع کردم. تمام دوره های مربیگری را در کشور گذرانده و آخرین دوره آن که بالاترین دوره مربیگری در ایران یعنی 3 بین المللی است را نیز 3ماه قبل با موفقیت طی کرده ام.این کلاس بعد از بیست سال در کشور بحرین برگزار شد و من بعنوان تنها نماینده جمهوری اسلامی در آن دوره حضور داشتم.

و مربیانتان؟

تقریبا افتخار شاگردی کلیه مربیان استان را داشته ام.از آقای احمد نعمت زاده گرفته تا آقای کارگرپیشه . در دوره آموزشگاه با آقای بنایی کار می کردم. یک دوره کوتاهی در خدمت آقای وطن پرست  بودم و ...

وارد بحث تیم والیبال ارومیه شویم. از شکل گیری این تیم، فکر شکل گیری و وضعیت حال حاضر آن هرچه دارید بفرمایید.

از حدود پنج سال پیش کارم را از تیمهای دسته اولی آغاز کردم. تیمی تشکیل دادیم متشکل از بازیکنان جوان، نوجوان و آینده دار ارومیه در قالب تیم حمل و نقل و پایانه های استان. این تیم در لیگ دسته یک علی رغم جوانی اش بسیار خوش درخشید.در سال اول جزو چهار تیم جدول شد و به مرحله پایانی لیگ دسته یک رسید.

که به دلایل برنامه ریزی فدراسیون نتوانستیم سال اول را جرو چهار تیم بازی کنیم. سال بعد با همان تیم و با همان بچه های جوان شروع کردیم و دوم ایران شدیم.سومین سالی که من در باشگاه فعالیت داشتم بعنوان سرمربی، چون قبل از این فعالیتهایم در باشگاه آذرپیام  بعنوان مربی تیمهای پایه بود،با تیم فولاد شروع کردیم. بیش از یک دهه است که ما نمی توانیم بازیکنانمان را در قالب یک تیم بومی دور هم جمع  و در سوپرلیگ شرکت کنیم. در باشگاه فولاد ما خیلی تلاش کردیم که این اتفاق جابیفتد. در اولین سال تعدادی از بازیکنان بومی را جذب کردیم و علی رغم اینکه آن موقع تیم را برای پنجم تا هشتم بسته بودیم به لطف خدا و زحمات همه دست اندرکاران ما آن سال سوم شدیم. سال قبل من سعادت حضور در تیم را نداشتم و دوستان دیگر زحمت کشیدند ولی به لحاظ یکسری مشکلاتی که وجود داشت تیم ارومیه نتیجه خوبی نگرفت.

خودتان از نتایج تیم فولاد راضی بودید؟

فولاد بهترین تیم شهرستانی ایران شد و مقام سوم را کسب کرد.

پس به چه دلیل از هم پاشید؟

فولاد ارومیه یک بنگاه اقتصادی است. اولویتش ورزش نیست، ورزش قهرمانی جزو فعالیتهای اصلی اش نبود.ورزش هم برای مدت کوتاهی در کنار سایر فعالیتهایشان قرار گرفت و بعد از آن به لحاظ اینکه حمایت کمتری ازشان شد و پشتیبانی کافی نشدند از تیم داری کنار کشیدند.پارسال که نتایج تیم خوب نشد همه دست اندرکاران و مسئولین تلاش کردند تیم خوب و منسجمی را حدالامکان متشکل از بازیکنان خوب بومی که در سایر تیمهای سوپرلیگ شاغل بودند جمع کنند و یک تیم خوب را راهی مسابقات کنند. پیشنهاد تشکیل این تیم را به بنده دادند. من برنامه کاری ام را به هیات والیبال استان ارائه دادم و به توافق رسیدیم که سکان هدایت تیم را عهده دار شوم.اولین کاری که انجام دادیم با همه بازیکنان بومی استان رایزنی انجام دادیم. با آنهایی که در تیمهای شاخص سایر شهرستانها و استانها بودند مذاکراتی انجام دادیم و توانستیم با همه بازیکنان به استثنای آقای سعید معروف قرار داد منعقد کنیم.

از لحاظ مالی این بازیکنان تامین شدند؟

ببینید این بازیکنانی که الان هستند تیمهای تهرانی و تیمهای رده بالا واقعا دنبالشانند. مطمئن باشید دستمزدی که اینها می توانند از تیمهای دیگر بگیرند به مراتب بیشتر از دستمزدی است که ما کی پردازیم به شان. ولی به لحاظ لطفی که به شهر خودشان دارند، علاقه ای که به تماشاچیان دارند و هواداران والیبال با دستمزدی کمتر از آنچه ازدیگر تیمها گرفتند هم راضی به همکاری با ما شدند.

چند بازیکن بومی جذب شد؟

ما تقریبا در همه پستهایی که بازیکن نیاز داریم بومی جذب کردیم.در پست سرعتی آقای جواد محمدی نژاد،آقای حامد رضایی، آقای  عطا زراعتگر و آقای احسان اصغری را جذب کردیم که دو تایشان در تیم ملی ب هستند یکی شان تیم جوانان، در پست حمله ما از بچه های بومی مان آقای بهرام فرید، آقای آرمان منافی آذر و آقای امیر برزگری را گرفتیم؛به اضافه آقای آرش صادقیانی به عنوان بازیکن غیربومی از تیم کاله آمل. در پست پاسور آقای وحی سیدعباسی که پارسال در تیم برق کرمان پاس می دادند و در فولاد هم بودند از بازیکنان بومی مان است که قرارداد بسته ایم همچنین آقای پرویز پزشکی از تیم سایپا که بازکن غیربومی ماست. تا به این لحظه که من در خدمت شما هستم  در پست پشت خط زن آقای سعید هاشمی را گرفته ایم که بازیکن بومی هستند و از جوانان خوب و آینده دار ارومیه. در پست لیبرو آقای عبدالرضا علیزاده بازیکن ملی پوش ما بومی ارومیه است و آقای ایرج میکائیل زاده و در کل سعی ما این بود که بیشترین بازیکن بومی را برای تیم مان جذب کنیم.

علت عدم جذب سعید معروف چه بود؟ مسائل مالی بود؟

نه مسائل مالی نبود.ببینید بازیکنانی در ایران هستند که واقعا وجوشان برای هر تیمی تاثیرگذار است. بعضی تیمها که واقعا برنامه ریزی می کنند برای قهرمانی در لیگ،سراغ همین بازیکنان تاثیرگذار می روند.یکی از این بازیکنان سعید معروف است. سعید معروف پارسال در وسط لیگ هم داماش دنبالش بود و هم پتروشیمی ماهشهر . اینها بازیکنانی نیستند که بمانند برای دقیقه نود. تیمها از سال قبل دنبالشان هستند.نه اینکه ما دنبالشان نباشیم ولی قبل از ما همانطور که عرض کردم هم داماش، هم پتروشیمی و هم کاله آمل دنبالش بودند و ما نتوانستیم ایشان را جذب کنیم ضمن اینکه  برای جذب چنین بازیکنانی مسائل مالی تنها ملاک نیست. آنها دنبال تیمهایی می روند که شخصیت باشگاهی داشته باشند.ما عملا فقر باشگاه داریم

مشکل شما چیست که به باشگاه تبدیل نمی شوید؟

باشگاهداری در ایران یک پروسه است. غالبا ورزش قهرمانی در ایران زیانده است و سودده نیست.تنها تیم خصوصی که در استان فعالیت کرده آیدانه چالدران بوده که آنهم دچار مشکلات مالی شد و حضور نافرجامی داشت در لیگ برتر یکسال هم تیم فولاد ارومیه بعنوان تیم بخش خصوصی در لیگ برتربازی کرد که خیلی خوب ظاهر شد به نظر من و از حیثیت و هویت والیبال ارومیه دفاع کرد که آنهم به مشکلاتی برخورد که نتوانست سال بعد هم بیاید.چون تیمهایی که در ایران روی کار می آیند تیمهای دولتی هستند و ما در استانمان به آن صورت کارخانه و بنگاه اقتصادی بزرگ نداریم مشکل باشگاه خصوصی هم موجود هست.

الان اسپانسر این تیمی که تشکیل داده اید کیست؟

این تیم با حمایتهای جناب آقای استاندار، رئیس محترم هیات والیبال و میرکل محترم تربیت بدنی تشکیل شده

یعنی از محل اعتبارات دولتی؟

بله

سوالی که اینجا مطرح می شود این است که با توجه به اینکه می فرمایید این تیمی که دارید شخصیت تیمی هم که ندارد با چه امیدی آنرا به دست گرفتید آقای سید عباسی؟

من عرض نکردم که این تیم شخصیت تیمی ندارد عرض کردم ما باشگاه نداریم. اتفاقا ما یکی از تیمهایی هستیم که واقعا هم بازیکنانش بازیکنان خوبی هستند و هم کار گروهی را خیلی خوب بلدند. در تیم ما همه می دانند چگونه خودشان را فدای جمع کنند. ما تیم خوبی داریم اما باشگاه نداریم. شخصیت تیمی متفاوت از شخصیت باشگاهی است. اتفاقا شخصیت تیمی ما واقعا شکل گرفته است و شکل مستحکمی دارد.

در کدام پست از تیم تان احساس خلاء می کنید؟

ما به شدت احساس می کنیم که یک بازیکن پشت خط زن جذب کنیم. اولا خدمت تان عرض کنم که هر تیمی مجاز است تنها سه بازیکن از سوپرلیگ بازیکن جذب کند. بیشتر از آن نمی کند. یعنی ما باید به تیم پارسالی سه نفر را اضافه می کردیم تا تیم شکل می گرفت و این تاثیری در نتایج سال گذشته نمی توانست داشته باشد یعنی تیمی که پارسال سیزدهم شده فوق فوقش می شد دهم یا نهم که اینهم به نظر من قانع کننده نبودونه تماشاچی را نه مسئولین را و نه ما و بازیکنان را راضی نمی کرد. منتهی با رایزنی ای که با فدراسیون شد بازیکنان تیم فولاد که دوسال قبل کوچ کرده بودند چون تیم فولاد آنموقع آنها را قرضی داده بود، با مکاتباتی که انجام شد آنها را برگرداندیم به اضافه سه نفری را که مجاز بودیم را گرفتیم و تیم را اینطوری شکل دادیم.

ظاهرا شنیده شده تصمیم دارید بازیکن خارجی هم جذب کنید؟

بله، چون ما هفت تا یارمان را گرفتیم مجاز نیستیم یار اضافه بگیریم مجبوریم از دوتا یازیکن سهمیه خارجی مان استفاده کنیم

از کدام کشور بازیکن خواهید آورد؟

با تعداد زیادی بازیکن از کشورهای مختلف صحبت کردیم. نوار بازیهایشان را گرفتیم، رزومه اش را گرفتیم، یکسری بازکنها هستند که سطح بازی شان خیلی بالاست و ترجیح می دهند در باشگاههای اروپایی بازی کنند و ترجیح می دهند در ایران بازی نکنند، در مقابل یکسری بازیکنان هستند که حاضرند بیایند اما نیاز مارا مرتفع نمی کنند.یکسری بازیکن هم هستند که ما مشروط کردیم که بایستی بیایند در تمرینات ما شرکت کنند، یک تست پزشکی بدهند و یک تست فنی.بعد از پاس کردن این دوتا تست می توانند جذب تیم شوند اگر توافق شود. ما تا امروز دوتا بازیکن آوردیم برای تست یکی از کشور صربستان و یکی از روسیه که متاسفانه نیاز مارا مرتفع نمی کردند و نهایتا دیپورت شدند.ظرف همین امشب دو بازیکن می آیند یک بازیکن هم فردا شب می آید تا در تست ها و تمرینات ما شرکت کنند امیدواریم بتوانیم بازیکنی را که خلاء و نیاز تیم ما را مرتفع می کند را جذب کنیم.

به یک بازیکن نیازدارید؟

ببینید ما به دوبازیکن یکی پشت خط زن یکی دریافت کننده نیاز داریم که اولویت و نیاز مبرم ما پشت خط زن است یعنی ما اگر پشت خط زن را بگیریم الزام صددرصد برای گرفتن پشت خط زن نیست. نیاز به دریافت کننده داریم اما بدون آنهم میتوانیم تیم مان را ببندیم.

 

چقدر فرصت تا شروع مسابقات لیگ مانده، در چه حدی از آمادگی قرار دارید و چه پیش بینی ای از نتایج بازیهای تیم تان دارید؟

ماتمریناتمان را تقریبا از بعد از ماه رمضان شروع کردیم 4تا از بازکنانمان در تیمهای ملی و امید بودند. تیم را با هشت نفر شروع کردیم و البته شروع کار سخت بود ولی پشت سر گذاشتیم.یازدهم آذرماه اولین بازی ماست یعنی چیزی در حدود 25روز فرصت داریم تا اولین بازی مان.

اما در مورد نتایج تیم، ببینید هر مربی ای دوست دارد تیمش اول شود.ما هم دوست داریم که این تیم در رده های بالای قهرمانی قرار بگیرد. اما بایستی با واقعیتها زندگی کرد و واقعیتهای را خوب دید چند تا تیم الان هستند که ازخیلی لحاظ از ما جلوترند.تیمهایی که سالها قبل فنداسیونشان را آماده کرده اند. بعنوان مثال تیم پیکان قهرمان چندین ساله باشگاههای ایران است، قهرمان آسیا هم هست و خودش را برای باشگاههای جهان دارد آماده می کند.تیمی است که واقعا در این چند سال رقیب نداشت. تیم داماش تیمی است که سال گذشته چهارم شد آقای علیرضا نادی آقای زرینی، آقای مجتبی عطار و یکسری بازیکنان خوب در آن بازی می کنندامسال همین تیم برای اینکه خیز قهرمانی بردارد دوتا شاه مهره والیبال ایران راصید کردبنام سعید معروف و محمد کاظم یعنی الان پنج تا از بازیکنان فیکس تیم ملی داخل زمین داماش بازی خواهند کرد، داماش و پیکان با این حساب امید اول هستند. ضمن اینکه تیم کاله آمل هم کم از اینها ندارد.کاله پارسال رتبه سوم لیگ را کسب کرده امسال باارزش ترین بازیکن آسیا آقای فرهاد نظری افشار را جذب کرده به اضافه محسن عندلیب پشت خط زن تیم ملی این تیم هم تیم خوبی است. این حرفها به این جهت نیست که ما از قبل به این تیمها باخته باشیم

فکر می کنم یکی از واقعیتهایی هم که باید پذیرفت این است که ارومیه به هر حال پایتخت والیبال کشور است و بالطبع انتظارات از آن بسیار.

من عرض کردم که تیم مان و شخصیت تیمی مان شخصیت و تیم محکمی است. بازیکنان ما شکست را به سادگی قبول نمی کنند.تیمی هستیم که واقعا زود تسلیم نخواهیم شد و مصمم هستیم با همه تیمها تا آخرین لحظه ها بجنگیم.ولی خب واقعیتها را هم باید در نظر گرفت...

چهارتا تیم امید اول را که فرمودید قبول، رده های پنجم تا میانه های جدول را که حتما قولش را می دهید؟

ما این قول را می دهیم که با تمام وجود حتی مقابل تیمهای بزرگ هم بازی کنیم حتی اگر شده در مقابلشان پیروز هم بشویم اما مسئله ای که هست اینکه اینها ابتدا به ساکن از ما جلوترند

پس با این حساب تیم والیبال ارومیه در مقابل تیمهایی مثل پیکان، داماش، سایپا و کاله اگر پیروز شود، یک اتفاق افتاده و شاید بتوان نامش را معجزه هم گذاشت؟

بازیکنان ما از نظر روانی آماده مبارزه با هرتیمی هستند

سوال آخر را می خواهم اینطوری مطرح کنم که بعنوان یک صاحبنظر والیبال نه در قواره های مربی حال حاضر تیم ارومیه، با توجه به اینکه می دانید استاندار آذربایجان غربی روی ورزش والیبال حساسیت  دارند و اتفاقات آنرا پیگیری می کنند چه پیشنهادی برای نحوه حمایت جدی و رفع مشکلات فراروی آن دارید؟ کلا فکر می کنید چه زمانی والیبال ارومیه به جایگاه شایسته خود در سطح اول ورزش کشور خواهد رسید؟

من در جایگاهی نیستم که بخواهم به آنها توصیه یا پیشنهادی بکنم. آقای استاندار تا این لحظه تا حد توانشان به والیبال این شهر کمک کرده اند ولی باید خدمت تان عرض کنم که عنایاتی که ایشان به این ورزش دارند مثال آن ضرب المثل معروف، ماهی دادن  است نه ماهیگیری یاد دادن

می شود واضح تر بیان کنید؟

عرض می کنم؛ امثال از تیمی حمایت کرده اند که هنوز به ثبات نرسیده ایم. ورزش ما تا به امروز قائم به فر بوده، والیبال ما یک سال بنام مقاومت بازی می کند یکبار بنام پگاه، زمانی آذرپیام و ...

مانیاز داریم یکسری باشگاههای خصوصی را حمایت کنیم و این باشگاهها تثبیت شوند. مثلا باشگاهی مثل فولاد، باید کاری کنیم که این باشگاهها حضوری مداوم و مانایی در ورزش استانمان داشته باشند.

منظورتان از حمایت دولت چه جور حمایتی است؟ حمایت مالی؟

به هر طریقی که می توانند کمک کنند که این باشگاههای خصوصی سرپا باشند. متعاقب آن این باشگاهها می توانند کارهای پایه ای انجام بدهند، حرفه ای گری کنند، در رشته های دیگر فعالیت داشته باشند. امسال ما برای اولین بار در تاریخ والیبال ارومیه اینهمه بازیکن بومی را آورده ایم در قالب یک تیم، سال بعد چه تضمینی هست که بتوانیم این بازیکنان را حفظ کنیم؟

الان بازیکنان ما واقعا نمی دانند که با چه بازیکنی طرف هستند...

 

احمدی، سرپرست تیم: امسال نه اما سال بعد می توانیم قهرمان شویم

 

اگر اجازه بدهید از اینجای بحث به بعد چون وارد بحث های مدیریتی می شویم و بهتر است آقای مهدی احمدیف سرپرست تیم به آنها پاسخ بدهند.آقای احمدی عزیز ضمن معرفی خودتان از سوابق مدیریتی تان  در ورزش اگر ممکن است مختصری بفرمایید.

بنده مهدی احمدی هستم. سوابق ورزشی چندانی ندارم. کارمند بازنشسته مخابراتم.ورزش را در همان محیط کارمنی تجربه کرده ام چندین بار با کارمندان مخابرات قهرمان کشور شده ام.از سال 82 که باشگاه آذرپیام بصورت هیات مدیره ای اداره می شد بعنوان رئیس هیات مدیره کارم را شروع کردم. از سال 83 بصورت رسمی تیمداری را در رشته والیبال شروع کردیم.در دسته یک تیم دادیم بعد سال بعد در لیگ برتر حضور داشتیم، سال اول هفتم و سال بعد سوم ایران شدیم.همزمان با تیم آذرپیام تیمهای بسکتبال را داشتیم، تیم تکواندو را در دسته یک داشتیم و تیم بسکتبال بانوان و 17 تا تیم کارمندی که مدیریت این مجموعه با بنده بود تا سال 87 که از مخابرات بازنشست شدم.

در تیم والیبال مدیرعاملی که بااو کار می کنید کیست؟

فعلا آقای مهندس کریمی، مدیرعامل محترم آب منطقه ای

یعنی ایشان مدیرعامل باشگاه هستند؟

 بله می شود ایشان را مدیرعامل باشگاه تلقی کرد. البته نمی توان روی این تیم فعلا نام باشگاه گذاشت

ایشان آیا قول تاسیس باشگاه برای حرفه ای شدن والیبال ارومیه را داده اند؟

آقای مهندس کریمی ضمن اینکه مدیرعامل آب منطقه ای هستند، رئیس هیات والیبال استان نیز هستند و این تیم تحت پوشش هیات والیبال استان و سازمان آب بازی خواهد کرد که بتوانند آنجا باشگاهی تاسیس کنند که تیم را ببرند تحت پوشش آنجا.

شما بفرمایید اگر این تیم امسال به هرحال با توفیقات نسبی لیگ را پشت سر گذاشت و برای سال بعد بازیکنانی که حالا دارید به دلایلی نخواستند در ارومیه بمانند آیا پشتوانه ای برای جایگزین کردن آنها دارید؟

ببینید این دلهره و اضطراب همیشه با بازیکنانف مربیان و حتی مدیران تیمهای ما بوده برای اینکه ثبات باشگاهی نداریم.به همین علت هیچ تضمینی برای آینده نیست. من یک موضوعی را عرض کنم آقای سیدعباسی یک موضوعی را فرمودند که من مطمئنم شکسته نفسی کرده اند. به نظر خود من این تیم هیچ موقع به مقام پنجمی قانع نبوده و نخواهد بود.حداکثر تلاش ما این است که حداقل روی سکوی اول تا سوم باشیم و این خواست و اراده بازیکنهاست همچنانکه اراده کرده اند و از حق طبیعی و مالی خودشان گذشته اند و به جرات بگویم نسبت به باشگاههای دیگر با 20 تا 30 رصد تخفیف به این تیم آمده اند تا در شهر خودشان بازی کنند البته این انگیزه را هم دارند که تلاش بیشتری بکنند و بالاتر از آن حد و انتظاری که عموم مردم دارند ظاهر شویم انشاء الله

در مورد پشتوانه این تیم صحبت نکردید. آیا بازیکنانی هستند که آماده داشته باشید برای سالهای بعد به هرحال اگر موفقیتی هم قرار است کسب شود تداوم پیدا کند؟

از زمانیکه آقای مهندس کریمی ریاست هیات والیبال را عهده دار شده اندخوشبختانه در بخش آموزش فعالیت گسترده ای داشته اند و خود آقای سیدعباسی بعنوان رئیس کمیته آموزش استان دارند فعالیت می کنند. برای مربیانی که در رده های پایین دارند فعالیت می کنند کلاسهای آموزشی برگزار شده و اول کلیه مربیان را  بصورت یکدست آموزش داده اند.فعالیت خوبی دارند و ما چندی پیش از یکی از کلاسها بازدید کردیم و جوانهای 14 ساله و 15 ساله را دیدیم که بالای 90/1 قدشان بود و استعدادهای خوبی که اگر تداوم داشته باشد آینده روشنی پیش روی ماست.

بحث این است که فردا آقای کریمی اگر بالفرض انصراف دادند و یا کنار کشیدند ما باید چکار کنیم؟

تیمی در قواره های همین تیم ارومیه که تشکیل داده اید برای فعالیت یک فصلش چقدر هزینه نیاز دارد؟

من به جرات این را عرض کنم خدمت تان که اگر این تیم را اشخاص دیگری و در جای دیگری می خواستند ببندند حداقل 400 میلیون بیش از هزینه ای که الان شده نیازبود.سال قبل هم در زمان فولاد رفتیم صحبت کردیم و چون می خواستیم تیم در مسابقات باشد گفتیم که ما و کادر فنی اصلا پول نمی خواهیم. فقط برای اینکه والیبال پایدار باشد. بروبچه های دیگر 50 درصد حق شان را مطالبه کردند یا بازیکنان با حئداقل 20 الی 30 درصد زیر قیمت با ما عقد قرارداد کرده اند.ما حداکثر صرفه جویی را در جذب بازیکنان، هزینه غذا و حتی لباس بازیکنان لحاظ کرده ایم.

در مورد بازیکنان آقای سیدعباسی اعلام نظر کردند. از لحاظ ترکیب کادر فنی با مشکلی مواجه نیستید؟

ما الان یک آنالیزور کم داریم. انشاء الله آنرا هم به زودی مرتفع کنیم.

در مورد امکانات چطور؟

یک سالن اجاره ای بیرون برای بدن سازی داریم که اجاره اش را داریم پرداخت می کنیم.در سالن 6000نفری هم داریم تمرین می کنیم به هرحال دست شان درد نکند ولی می تواند بهتر از این هم باشد. کفپوشی که در سالن بود و استاندارد و خیلی با کیفیت بود الان جمع کرده اند چون سان چندمنظوره استفاده می شود.تا جاییکه من می دانم 70 میلیون قیمت آن کفپوش است و طبیعتا قیمت بعضی بازیکنان ما خیلی بالاتر از این حرفهاست یعنی اگر یکی از بازیکنان ما صدمه ببیند هزینه اش خیلی بالاتر از خرید این کفپوش خواهد بود. الان هم که هوا سرد است ملاحظه می کنید که هوای سالن سرد است.البته گلایه نداریم ولی می توانست امکانات از اینی که هست بهتر باشد.

بعنوان آخرین سوال، شما هم مثل آقای سیدعباسی قول می دهید غولهای لیگ برتر را اینجا در ارومیه شکست بدهید؟

من فقط یک چیز عرض کنم. با انگیزه ای که من در تک تک بازیکنان و کادر فنی مان دیدیم و انشاء الله با حضور پرشور تماشاچیان که در جریان مسابقات کاپ آسیا نشان دادند که تاچه حد فهیم و نجیبند و در شرایط خاص فرهنگی و سیاسی منطقه یک شعار غیراخلاقی از طرف اینها ندیدیم. بیش از 10 بار بنده خودم در جریان جلساتی که داشتیم از زبان رئیس فدراسیون شنیدم که تشکر کردند. به هرحال این خودش انگیزه ای است برای بازیکنان که امکانات و پول مثلا داماش و سایپا را رها می کند امکانات تهران را رها می کند می آید اینجا این خود صاحب انگیزه است.از طرفی شخص اول استانمان دارد حمایت می کند از این تیم. و من یک خبرخوبی دارم و آنهم اینکه در آینده ای نزدیک یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور آقای استاندار و مربی و سرپرست تیم برگزار خواهد شد.

خواهشی که دارم از مردم عزیزمان این است که شرایط تیم را درک کنند و انتظارشان از تیم بجا باشد. ما همه علاقه مندیم قهرمان شویم. همانطور که آقای سیدعباسی هم فرمودند قهرمان شدن یک پروسه است همینطوری نمی شود یک تیم یک شبه به آن دست پیدا کند. امااین قول را از طرف آقای سیدعباسی هم می دهم اگر این ترکیب حفظ شود و 30 درصد هم سال بعد به آن تزریق شود قهرمانی دور از دسترس نیست.

 


کد: 34147
گروه: ورزشی, گزارش و مصاحبه, اخبار مهم
امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: ali yeganeh
   تاریخ ارسال:2010/12/19
yashasin urmuuuuuuuuu


biz varikh
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com