1397/03/05 | |
  

 

 


دانلود نوحه ترکی ویژه محرم

اتاق شیشه ای سیاست

 

  

[Atorpatdate] نظرات: 27 نمایش: 35806 تعداد امتیاز: 245   (Article Rating)

هشدار شدید بانک مرکزی: موسسه جوانان خیر متخلف و فعالیت آن غیرقانونی استهشدار شدید بانک مرکزی: موسسه جوانان خیر متخلف و فعالیت آن غیرقانونی است

صندوق یاد شده با تخلفات متعدد حدود 8000 میلیارد ریال تعهد ایجاد نموده و هرلحظه ممکن است منطقه و کشور را با بحران مواجه نماید

اداره کل نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بعد از کلی اخطار و اطلاعیه و نامه نگاری با برخی موسسات قرض الحسنه غیرقانونی و فاقد مجوز، نهایتا با ارسال نامه ای خطاب به موسسه قرض الحسنه جوانان خیر، ضمن تاکید بر غیرقانونی و بدون مجوز بودن فعالیت این موسسه، هشدار داده که در صورت بروز هرگونه بحران، مسئولیت آن متوجه مدیرعامل و اعضاء هیات مدیره آن صندوق خواهد بود.
به گزارش آینانیوز، متن نامه شماره 90/134195 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تاریخ 90/6/8 به شرح زیر است:
موسسه قرض الحسنه جوانان خیر
با سلام
بازگشت به نامه شماره 90/110/9826 مورخ1390/5/22 مدیرعامل آن صندوق در خصوص ادغام با سایر موسسات پولی غیرمجاز مراتب زیر را به استحضار می رساند:
صندوق جوانان خیر مرند با یک شعبه در دهه 1370 با مجوز نیروی انتظامی در شهر مرند شروع به فعالیت نمود. این صندوق در سال 83-82 بدون اطلاع بانک مرکزی صندوق قرض الحسنه چهارده معصوم با یک شعبه و مولی الموحدین را با 16 شعبه که دچار بحران شده بود با اطلاع استانداری و نیروی انتظامی در صندوق جوانان خیر مرند ادغام می کنند و نام آن را به «موسسه قرض الحسنه جوانان خیر» تغییر می دهد و بدون مجوز بانک مرکزی و به صورت غیرقانونی تعداد شعب را به حدود 60 شعبه افزایش می دهد.
محل فعالیت صندوق مرند بوده که بعدا آن را به تبریز و سایر استانهای همجوار نیز گسترش می دهد. بر اساس ماده 92 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی مصوب سال 1379 بانک مرکزی موظف به ساماندهی کیه موسسات مالی و اعتباری و جلوگیری از فعالیت موسسات متخلف می گردد. همچنین براساس مصوبه 27367/ ت / 12608 مورخ 1381/11/9 هیات وزیران نظارت و تایید صلاحیت تخصصی موسسین صندوق های قرض الحسنه به عهده بانک مرکزی گذاشته شده بود ولی این صندوق بدون توجه به قوانین و مقررات فوق فعالیت می نمود و کماکان نیروی انتظامی را مسئول صدور مجوز و تمدید آن می دانست.
به همین دلیل لایحه قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی توسط بانک مرکزی به مجلس ارائه شد و این قانون در دی ماه سال 1383 تصویب و به تایید شورای محترم نگهبان رسید و عملا بانک مرکزی مسئول ساماندهی کلیه موسسات پولی از جمله صندوق های قرض الحسنه گردید.
شایان ذکر است صندوق های قرض الحسنه صندوق هایی هستند که سپرده قرض الحسنه از مردم دریافت می نمایند و یا اینکه خیرین منابع آنرا تامین می کنند و این صندوق ها بعضا بدون دریافت کارمزد و بدون تعهد و سپرده گذاری مشکلات مردم را برطرف می کنند و حداکثر سقف تسهیلات آنها نیز 50 میلیون ریال می باشد.
متاسفانه عملکرد صندوق یاد شده برخلاف قانون پولی و بانکی، قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی کشور، ماده 96 قانون برنامه پنجم توسعه و مصوبات شورای پول و اعتبار می باشد زیرا اولا وام جدولی(تعهدی) پرداخت می کند که میزان آن بستگی به سپرده گذاری اشخاص دارد و این نوع وامها به فتوای اکثر فقهای عظام ربوی می باشدو ثانیا سپرده مدت دار با پرداخت سودهای 18% دریافت می کند که مغایر با نرخ بسته سیاستی و نظارتی بانک مرکزی است و این صندوق مجاز به سپرده مدت دار نمی باشد ثالثا سپرده های مردم را در بانکهای خصوصی سرمایه گذاری نموده و از سپرده های مردم بیش از 17% سود دریافت می کند. رابعا بدون دریافت مجوز از بانک مرکزی و با حمایت های خاص مسئولین شعب خود را گسترش می دهد و در صدا وسیمای مرکز استان یاد شده تبلیغات می نماید، خامسا جریمه دیرکردبا نرخ 25% دریافت می کند که حداکثر آن براساس نظر فقهای شورای نگهبان 12 درصد می باشد. سادسا نرخ کارمزد را به جای 4 درصد و 5 درصد دریافت که عملا با سود سپرده های آنان نزد بانک های خصوصی نرخ وام قرض الحسنه اعطائی آن بالای 17درصد می شود و این یک نوع عوام فریبی است.
دامنه فعالیت این صندوق متخلف به استانهای همجوار زنجان،اردبیل،کردستان هم گسترش یافته و آقای قاسمی مدیرعامل صندوق اعلام می نماید که با پرداخت قرض الحسنه به مسئولین شهرها و استانهای یاد شده مجوز تاسیس شعبه را می گیرد. به عنوان مثال بر اساس ادعای نامبرده جهت افتتاح شعبه در شهرستان سقز 300 میلیون ریال به همسر [...] سقز قرض الحسنه پرداخت نموده است.
صندوق یاد شده با تخلفات متعدد حدود 8000 میلیارد ریال تعهد ایجاد نموده و هرلحظه ممکن است مانند صندوق جی اصفهان،رودبال سپیدال، بهمن ایثار،وحدت دانشجویان گلستان و ... منطقه و کشور را با بحران مواجه نماید.
لازم به ذکر است این صندوق دو بار در سالهای 1385 و 1387 با بحران مواجه گردید که هردوبار با تدبیر بانک مرکزی از گسترش بحران جلوگیری بعمل آمد.
مدت 5 سال است که علی رغم اخطارهای متعدد بانک مرکزی و تعهدات مکرر اعضای هیات مدیره مبنی بر رفع اشکالات و واریز سپرده قانونی و سرمایه جهت صدور مجوز فعالیت از بانک مرکزی و ارائه مهلت های یک ماهه، دوماهه و ... متاسفانه اعضای هیات مدیره با توجه به حمایتهای خاص از واریز سپرده قانونی و سرمایه خودداری نموده و کماکان به تخلفات خود ادامه می دهند.
در تاریخ 1390/1/21 صورتجلسه ای در دفتر حضرتعالی با حضور استاندار و نمایندگان آذربایجان شرقی تنظیم گردیده که بر اساس آن در صورتیکه صندوق یاد شده ضوابط و مقررات بانک مرکزی را رعایت نماید و ظرف مدت یک ماه سرمایه لازم را تامین نماید( 750 میلیارد ریال) به صندوق مجوز موسسه مالی و اعتباری دریافت خواهد نمود، ولی علیرغم مکاتبات متعدد صندوق موفق به تامین سرمایه نگردید و صرفا توانست 300 میلیارد ریال، آن هم از محل دریافت تسهیلات[...] تامین کند که این اقدام نیز مغایر با مصوبه 955 شورای پول و اعتبار می باشد.(تامین سرمایه از محل منابع بانک ها) همچنین برخلاف مفاد صورتجلسه یادشده صندوق دست به تخلف بزرگتری زد و این بار علیرغم تبلیغ موسسه مالی و اعتباری سهند، اقدام به دریافت سپرده مدت دار از مردم با سودهای بسیار بالا(روزشمار 16درصد) یکساله ویژه 18درصد و ... نمود و تعداد 6 شعبه بدون مجوز را در شهرستان ها از جمله سقز افتتاح نمود بعد از تاریخ 1390/3/31 مجددا اعضای هیات مدیره با اظهار عجز از پرداخت سرمایه موسسه مالی و اعتباری تقاضای بانک قرض الحسنه نمودند و با واریز 150 میلیارد ریال دیگر خواستار مهلت 1390/4/31 شدند.
به علت تخلفات صندوق مذکور، سازمان بازرسی کل کشور به موجب نامه شماره 55750 مورخ 1390/4/1 خواستار عدم صدور مجوز تا تکمیل بررسی ها گردید.
مع الوصف بانک مرکزی مجددا بموجب نامه شماره 90/118367 مورخ 1390/5/20 اعلام نمود که صدور مجوز فعالیت آن موسسه موکول به رفع مشکل صندوق در سازمان بازرسی کل کشور و واریز 10 درصد سپرده قانونی منابع جذب شده می باشد که تاکنون پاسخی به این درخواست داده نشده است و بانک مرکزی مهلت 1390/4/31 را تمدید نکرد.
بر اساس مصوبه 1389/11/11 ستاد عالی ساماندهی مرکب از نمایندگان محترم سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات،ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، دادستان کل کشور،دیوان محاسبات،نیروی انتظامی که در بانک مرکزی تشکیل شد،مقرر گردید موسساتی که سرمایه لازم را جهت تبدیل به موسسه مالی و اعتباری یا بانک قرض الحسنه را ندارند در یکدیگر ادغام شوند و یک موسسه بزرگ را بوجود آورند. بر همین اساس حدود 110 شرکت تعاونی اعتبار در یکدیگر ادغام شده و 14 موسسه مالی و اعتباری را بوجود آوردند.
بر همین اساس نظارت و ساماندهی و ادغام این موسسات حسب دستور قائم مقام محترم بانک مرکزی به عهده مدیران بخش نظارت به سرپرستی مدیریت کل نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری(آقای درویشی و مدیران مربوطه) واگذار گردید.
نظر به اینکه تعاونی اعتبار افضل توس(متعلق به خانواده شهدا) و تعدادی از موسسات مانند قائمین،سرافرازان میهن( به نمایندگی شرکت سرمایه گذاری البرز- آقای شاد) رسالت توس و ... به علت عدم توانایی تامین سرمایه(750 میلیارد ریال) هنوز ادغام نشده بودند در جلسه ای که به همین منظور تشکیل شده بود، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره صندوق جوانان خیر نیز به دفتر مدیرکل نظارت بر بانکها مراجعه می کنند. اینجانب هم برحسب وظیفه اعلام نموده چنانچه قادر به تامین سرمایه نیستید، در این موسسات باقیمانده ادغام شوید و به نسبت آورده سهامدار شوید.زیرا بر اساس ماده 5 قانون اصل 44 قانون اساسی اشخاص حقوقی حداکثر 10درصد و اشخاص حقیقی حداکثر 5درصد سهم یک موسسه مالی و اعتباری را می توانند دارا باشند.
همچنین اعلام گردید که صندوق مذکور می تواند با این ادغام همانند موسسه مالی و اعتباری فردوسی به جای فعالیت در یک یا چند استان، در سراسر کشور فعالیت نماید.
ابتدا اعضای هیات مدیره صندوق جوانان خیر از این طرح استقبال نمودند و قصد داشتند مذاکره را در بانک مرکزی انجام دهند که به آنان اعلام گردید،بانک مرکزی در روابط حقوقی موسسات مداخله نمی کند، کل یوم موسسات باقیمانده بروند خارج از بانک مرکزی توافق نمایند و صورتجلسه ادغام و نسبت سهام که در دفتر اسناد رسمی به ثبت رسیده را برای بانک مرکزی بیاورند. اعضای هیات مدیره جوانان خیر با تعاونی اعتبار افضل توس و زیر مجموعه های سرمایه گذاری البرز قرار ملاقات در خارج از بانک جهت رسیدن به توافق را گذاشتند و رفتند.
سرانجام پس از یک هفته اعضای هیات مدیره افضل توس،سرافرازان میهن و قائمین اقتصاد اعلام کردند که هیات مدیره جوانان خیر خواستار دریافت مجوز جداگانه می باشد.
مدیران بخش نظارت بر اساس قانون و مصوبات ستاد عالی ساماندهی مسئول ساماندهی این موسسات می باشند. این افراد حدود 110 تعاونی را در یکدیگر ادغام نموده و از هر حیث مورد تایید مقامات عالی بانک مرکزی و مدیرکل و مدیرکل حفاظت پرسنلی می باشند و اینگونه تهمت ها به این مدیران بی انصافی و ناشی از بی تقوایی تهمت زنندگان آن می باشد.
لازم به ذکر است که هیات رئیسه محترم مجلس بر اساس نامه شماره 22218 مورخ 90/4/7 به عنوان رئیس جمهور محترم که به موجب نامه شماره 74184 مورخ 90/5/11 به عنوان دکتر بهمنی رئیس کل بانک مرکزی ارسال گردید، با استناد به نامه آقای فخرالدین حیدری نماینده محترم مردم سقز و بانه از عدم برخورد قاطع بانک مرکزی با این صندوق متخلف گلایه نموده است.
نظر به اینکه بانک مرکزی مهلت ادامه فعالیت صندوق متخلف جوانان خیر را 90/4/31 تمدید ننموده است و صدور مجوز و ادامه فعالیت آن مشروط به اعلام سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر بلامانع بودن فعالیت این صندوق و همچنین پرداخت 10درصد منابع جذب شده به عنوان سپرده قانونی نموده است و به نیروی انتظامی نیز اعلام نموده که از فعالیت صندوق یاد شده از تاریخ 90/4/31 به بعد جلوگیری نماید، مدیرعامل صندوق جوانان خیر که توسط مراجع ذیصلاح کشور رد صلاحیت شده است اقدام به تهیه و ارسال نامه ای نموده که ضمن تهمت به مدیران بانک مرکزی قصد دارد تخلفات متعدد خود را تحت الشعاع قرار دهد و این نوع نامه ها صرفا تراوشات فکری یک مدیر گستاخ و رد صلاحی شده است که عملا در مقابل قوانین جاری کشور و نظام موضع گیری کرده است.
بانک مرکزی به منظور جلوگیری نمودن از بحران آتی این صندوق که تعهدات آن چند برابر دارایی های صندوق می باشند سازوکار لازم را فراهم نموده تا در صورت بروز بحران قریب الوقوع آن توسط یکی از موسسات مالی و اعتباری جمع آوری گردد و مدیران متخلف آن نیز به مراجع قضایی معرفی شوند.
مع الوصف این بانک بار دیگر اعلام می نماید در صورت رفع مشکلات آن صندوق در سازمان بازرسی کل کشور و واریز مابقی سپرده قانونی(حدود 350 میلیارد ریال) و رفع تخلفات اعلام شده بالا و معرفی مدیران واجد صلاحیت نسبت به صدور مجوز فعالیت برای آن صندوق اقدام خواهد نمود.
در صورت عدم توجه به قوانین و مقررات و بروز هرگونه بحران، مسئولیت آن متوجه مدیرعامل و اعضاء هیات مدیره آن صندوق خواهد بود.
در حال حاضر نیز آن صندوق بدون مجوز فعالیت می کند و ادامه فعالیت آن حسب قوانین و مقررات مصوب مجلس شورای اسلامی منوط به اخذ مجوز از بانک مرکزی می باشد.

مدیرکل نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری
اداره نظارت بر موسسات پولی غیربانکی
ابراهیم درویشی
عباسعلی مهدی
(توضیح: عین نامه در آرشیو آینانیوز موجود می باشد)
کد: 753063
گروه: اقتصاد و بازرگانی, سیاسی, حوادث, اخبار مهم
امتیاز بندی

نظرات

# ارسال کننده: سعيد خويي
   تاریخ ارسال:2011/09/09
ماهم باور كرديم!!!!
استانداري تبريز داد 60 شعبه ديگه چطوري فعاليت كردند؟
ترفندي براي آذربايجان كشي

# ارسال کننده: شهروند اذری
   تاریخ ارسال:2011/09/09
به هر حال موئسسه با اقدامات مفیدی که در جهت اجرای بانکداری اسلامی و بدون ربا انجام داده نظرو اعتماد مشتریان خود را جلب نموده و به نماد بانکداری نوین و اسلامی در ایران تبدیل شده باید با تمام قوا از این موئسسه حمایت لازم را داشته باشیم./

# ارسال کننده: حسن دنیز
   تاریخ ارسال:2011/09/09
درسته
میگه 3 درصد یا 4 در صد
حساب کردم میشه 18 در صد

من خودم حدود چهار ماه پیش وام گرفتم

حدود دو نیم میلیون تومان که اونها از این مبلغ پول فقط دو میلیون صد تومانش رو دادن

گفتم این چهارصد هزار تومن پس چی ؟؟ گفتن واسه در صد یا کارمزد سالیانه
من که نفهمیدم ولی من سر انگشتی حساب کردم گفتم از اینجا چهارصد تومن میگیرن - و کل پول رو کی میگیرن 400 تومن هم اون موقع میگیرن میشه 800 هزار تومان - پس با این حساب 800 تومن میکشه روش یعنی در کل دو میلیون و صد میده دو میلیون و نهصد هزار تومان میگیره ( البته بدون احتساب دیر کرد ).

# ارسال کننده: گول آقا
   تاریخ ارسال:2011/09/09
مملكت ببين چقدر شيرازه اش وزوارش دررفته !

# ارسال کننده: rali
   تاریخ ارسال:2011/09/10
درکشور ما هرکس حامی قشر ضعیف باشد میکوبند همانند این موسسه که با کمکهای زیادی که در منطقه آذربایجان به عمل آورده ما ازاین موسسه حمایت میکنیم
و مکرو ومکرالله .والله خیر الماکرین

# ارسال کننده: باصفا
   تاریخ ارسال:2011/09/10
آخه بيسواد،اگه دو ميليون و صد هزار تومان دادن و گفتن دو ميليون و پانصد بايد

برگردوني مگه كارمزدش هشتصد هزار تومان ميشه ؟؟؟ راستشو بگو كارمند كدوم

بانكي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

# ارسال کننده: لاله ریحانی
   تاریخ ارسال:2011/09/10
همه اینا شایعه است از شما بعید اینا رو بذارید رو سایتتون.اگه اینا راست بود بانک مرکزی حتما" یکی از اینها رو می زد تو سایتش

# ارسال کننده: soltani
   تاریخ ارسال:2011/09/10
Baba In che Vaziye Injori be eghtesad mamlekat zarbe mikhore baba jamesh konid to ro ghoran

# ارسال کننده: دلسوخته
   تاریخ ارسال:2011/09/10
مطلب خیلی جالبی بود !!!!
از این همه احساس مسوولیتِ مسوولین پایگاه خبری آینا نیوز به وجد آمدم . واقعاً متشکرم .
اما اینجا طرف سخنم نه خوانندگان محترم بلکه نویسنده این مطلب و مهمتر از ان صاحب امتیاز سایت محترم می باشد . برای من جای بسی تعجب و حیرت است که شما که خود را آذری معرفی کرده و از فرزندان آذربایجان می دانید نسبت به نوشتن این مطالب آن هم یک طرفه ، ادعای اطلاع رسانی می کنید .
من یکی از مشتریان قدیمی موسسه جوانان خیر می باشم تا ان جا که خود را از صاحبان آن می دانم یعنی که موسسه مال من و سایر سپرده گذاران است . شایسته نیست که این همه اعمال مثبت و خیرخواهانه موسسه و دستگیری از مستمندان را نمی بینید و یا در اطلاع رسانی آن احساس مسوولیت نمی کنید . اما این خبر های ضد موسسه را زود چاپ می کنید .
من در این همه سال که مشتری موسسه بوده و از خدمات آن استفاده کرده ام ، اعمال خلافی از جانب موسسه ندیده ام و هر چه بوده عمل مثبت و خداپسندانه بوده است . البته به مسائل پشت پرده و تلاش رقیبان در جهت براندازی موسسه و نیز جو سازی علیه ایشان کاری ندارم و با خواند این مطلب که معلوم نیست ازطرف کیست ، باور نمی کنم . من حقیقت و آنچه را که هست و می بینم باور دارم و با توجه به مطالب و اسناد و مدارک موجود در سایت خبری موسسه و با توجه به واقعیت های موجود در خصوص وضعیت موسسه و مبالغ واریزی آن جهت تبدیل به بانک قرض الحسنه ، فعالیت موسسه با اطلاع و در مواقعی با مجوز بانک مرکزی بوده است . نویسنده این مطلب و مطالب شبیه آن تا کنون چه خدمتی برای من و سایر مردم انجام داده که الان نیز می خواهد خدمت کند . البته تقصیر شما نیست ، همیشه در طول تاریخ اشخاصی را که طرفدار قشر آسیب پذیر و ضعیف جامعه بوده ، مورد حمله قرارگرفته و به بهانه های مختلف از میدان بیرون کرده اند . معلوم است که پرداخت وام قرض الحسنه 4% به ضرر بانک ها و سایر موسسات است و این یک اصل رقابت است که به هر قیمت رقیب را به زمین زد .
اگر نیت و هدف ، اطلاع رسانی و شفاف سازی می باشد چرا اعمال مثبت و خیرخواهانه موسسه ( تسهیلات قرض الحسنه ، اهدای جهیزیه ، آزادی زندانیان ، کمک به بیماران خاص ، تجهیز مراکز درمانی و فرهنگی ، اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم و .... ) را اطلاع رسانی نمی کنید . چرا اعمال و عکس العملهای بانک مرکزی در تقابل با این موسسه را اطلاع رسانی نمی کنید تا جایی که من مسائل موسسه را پیگیری م یکنم ، می دانم که نزدیک 2 سال است که بانک مرکزی قول همکاری می دهد ولی عمل نمی کند . جای تاسف است که در مسند رسانه ای نشسته اید ودر انعکاس مطالب منفی بر علیه یک موسسه عام المنفعه تلاش می کنید . اگر بحث عدالت را که یکی از شاخصه های مهم رسانه ای است رعایت می کردید ، اگر به عدل علی اعتقاد داشتید این همه خدمات موسسه را نادیده نمی گرفتید . نمی دانم در طرفداری از کدامین اشخاص اینچنین اقدامی نموده اید و یا این مطلب از طرف کامین گروه منتشر گردیده است . اما من و امثال من این اقدام شما را از هر جناح و گروه که باشد ، ادامه جریان آذربایجان کشی دانسته و با تمام وجود و تا آخرین حد ممکن از موسسه جوانان خیر که به حق به این نام برازنده اند ، حمایت خواهیم نمود . این وظیفه تمام فرزندان غیور آذربایجان است . برای شما که نام عطایی را یدک می کشید متاسفم که در ردیف کسانی که مانع پیشرفت آذربایجان بوده و از سربلندی آن ناراحتند قرار گرفته . خوانندگان گرامی خود قضاوت کنید چرا همیشه آذربایجان به دست خائنان داخلی ضربه می خورد .

# ارسال کننده: ff
   تاریخ ارسال:2011/09/10
جوانان خیر از خیلی از موسسات مالی کشور قویتر و خوبتر است تعهدات خوبی برای مشتریان خود اجرا میکند

# ارسال کننده: دادگاه
   تاریخ ارسال:2011/09/11
بابا گینه یالان دئدین؟؟؟؟؟؟!!!!!!
87 نجی ایلده ده بئلنجی بیر سوز بیر یئره چاتمادی!!!

# ارسال کننده: saeid
   تاریخ ارسال:2011/09/11
من موندم که مدبران این سایت یا بیکارند یا انقدر بی وجدان که در مقابل وعده های دیگر موسسات کشور که دشمنان این موسسه می باشند این همه خوب کار کردند وقت گذاشتن و واقعا متاسفم که چنین خبر گزاری که خودشم در آذربایجان فعالیت می کند بر علیه موسسه ی که از متعلق به اذربایجان می باشد چنین بنویسد واقعا آخر بی غیرتی است عوض اینکه این موسسه را تبلیغ کنیم و به ان افتخار و عشق ورزیم این چنین باشیم. من از صمیم قلب ارزوی موفقیت و سربلندی برای موسسه قرض الحسنه جوانان خیر و مدیران جوان و خیر اندیش آن را دارم . یاشاسن آذربایجان جوانلاری .

# ارسال کننده: gggg
   تاریخ ارسال:2011/09/11
واقعا از داستان سرایی و قصه گویی مقامات بانک مرکزی لذت بردم. مقامات بانک مرکزی به جای رسیدگی علمی به موضوع بدر حال نوشتن قصه هایی هسنند که معلوم نیست که به درد بچه های دبستانی می خورد از کجا نوشته اندو من خودم چند بار از موسسه جوانان خیر و بانکهای دولتی وام دریارفت کردم که در بین اینها وام موسسه جوانان خیر از همه آنها مناسبتر بوده است. وامهای بانکهای دولتی از نزول نیز بدتر است حال بانک مرکزی دارد برای موسسه ای که اینچنین وام مناسب می دهد پاپوش درست می نماید.

# ارسال کننده: اكبر پورحسن هرزندي
   تاریخ ارسال:2011/09/11
جاي بسي تاسف است كه اصحاب رسانه در آذربايجان نيز هو پياله با بدخواهان آذربايجان گشته و آب در آسياب ايشان بريزند؛ افسوس و صد افسوس
اميد ان مي رود من بعد در انتشار اخبار جانب عدالت را رعايت نموده و منافع شخصي، گروهي و حزبي را فداي منافع جمعي ملت آذربايجان ننماييم.
بنده به وجود مديران لايقي همچون جناب آقاي قاسمي افتخار مي كنم.

# ارسال کننده: مبین
   تاریخ ارسال:2011/09/11
درود برمدیر این سایت امیدواریم هر چه زودتر این مدیر گستاخ به سزای عملش برسه

# ارسال کننده: غلامرضا قاسمی
   تاریخ ارسال:2011/09/12
با سلام
آقای عطایی ای کاش از آقای بهمنی در ارتباط با اختلاس 3000میلیارد تومانی هم سوال می کردید.
چون این اختلاس تاریخی در زمان مدیریت ایشان رخ داده است!
بیایید منصفانه قضاوت کنیم ، موسسه ای در حال حاضر به مردم خدمات ارائه می دهدو مردم هم راضی هستند ، چون اگر راضی نبودند این مبلغ کلان را در این موسسه سپرده گذاری نمی کردند.
بدون شک به این امر آگاهی دارید که مردم در این دوره و زمانه حسابگر هستند و پول بی زبان خود را بدون حساب و کتاب دست هر کسی نمی سپارند.
مدیران بانک مرکزی برای انحراف اذهان عمومی چنین مطالبی را عنوان می کنند!!!
اگر واقعا فعالیت این گونه موسسات غیر قانونی است ! چرا از راه اندازی و افتتاح صندوقهای جدید ممانعت بعمل نمی آورند؟
یک مثل معروف ترکی است که می گوید : به خرگوش می گویند فرار کن ... به سگ تازی می گویند بگیرش...!!!!
در این موسسه بیش از 850 نفر فعالیت کرده و برای زن و بچه خود روزی می برندو از تسهیلات این موسسه میلیونها نفر زخمهای زندگی خود را التیام می بخشند و امید است شما هم به عنوان یک آذربایجانی حامی این موسسه باشید.
خدا قوت...

# ارسال کننده: ش ف
   تاریخ ارسال:2011/09/12
سلام بر مدبران صادق این سایت خبری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تنها در انتشار این خبر بسیار جذاب!! یک سوال مطرح است: شماره این نامه و تاریخش با تصویر اصل نامه،برای ما در پرده ابهام مانده است.
نوشته اید در آرشیو،ما که نیافتیم.

# ارسال کننده: مشتری
   تاریخ ارسال:2011/09/12
به خدا اینا افتخار منطقه ما هستن.آقای محترم ناشر این خبر،تا حالا یه بار رفتی یه شعبه از این موسسه که ببینی چه جوری با مشتری برخورد میکنن.چه شور و حالی هست تو شعبه ها؟تا حالا یه وام برداشتی تا خیرشو ببینی؟تا حالا پرسیدی ازمن مشتری که چطور با کمک این موسسه صاحب خونه و ماشین شدم؟ بخدا زشته .من که هیچی از این حرفهای بانک مرکزی نمیفهمم با اون اعداد و ارقام!تنها اینو میفهمم که الان یه خونه دارم که قسطاشو میدم ویه ماشین که قسطش تازه تموم شده.اینو میدونم که نه غم خونه رو میخورم نه ماشین که اینم به کمک جوانانه.یادتون باشه
آنچه از دل برآید بر دل نشیند ...... و جوانان خیر در قلب ما جا داره و از خدا می خوام که خودش در مقابل بدخواهنش حفظ کنه.چون من که هنوز برنامه ها دارم واسه آینده.

# ارسال کننده: واقعبین
   تاریخ ارسال:2011/09/13
چراکامنت منو نمی زاری؟ بهت برخورد که گفتم از اسم آذریت سوء استفاده نکن

# ارسال کننده: محمدی
   تاریخ ارسال:2011/09/19
ای کاش به فکر اختلاس 3000 میلیارد تومانی باشید که فروش 16 روز نفت ایران است؟!

# ارسال کننده: ريبوار عليالي
   تاریخ ارسال:2011/09/21
با سلام و خسته نباشيد:اينجانب از كارمندان قبلي اين موسسه بودم . مطلب اين سايت خيلي عالي بود اگه مدير عامل اين موسسه كه ادعاي بيگناهي و مظلوم نمايي ميكنه اگه جرات داره با من مناظره بزاره تا پتشو يه جوري رو آب بزارم كه خودش حال كنه و.......مطمءن باشيد اين همه ظلمي كه در حق بعضي كارمند ها كرده كه بخدا هم واگذارش كردن يه روزي (ان شاءا...)بلايي به سرش ميادكه .....(چوب خدا صدا نداره) به اميد آن روز...........

# ارسال کننده: همکار
   تاریخ ارسال:2011/09/24
با سلام
اقای علیالی ما که از همکاران سابق شما در موسسه جوانان خیر بودایم بالاخره نفهمیدایم که شما چرا یکباره رفتید و شکایت کردید و حکم جلب مدیر عامل راا گرفتید و آخر سر هیچ کاری نتوانستید بکنید یا نخواستید خیلی دوست داریم بدانیم اگه ممکن است برای آگاه شدن سایر همکاران اطلاع رسانی کنید

# ارسال کننده: مشتری
   تاریخ ارسال:2012/07/08
اگه این حقیقت داره چرا از رسانه ها اعم از رادیو وتلویزیون اطلاع رسانی نکردن؟؟!! و چرا هنوز هم تبلیغات این موءسسه رو از رسانه ها پخش میکنن؟؟!!!

# ارسال کننده: حیدربابا
   تاریخ ارسال:2012/10/17
یاشاسین آذربایجان اولکسی

# ارسال کننده: میلاد فداجو
   تاریخ ارسال:2014/06/21
باعرض سلام و ادب برای ما سال پیش یه پرشیا در اومد از بانک جوانان خیر ما به این که وضع مالی خوبی نداریم برای همه شیرنی خورانی در محلمان انجام شد و نزدیک ششصد هزار تومان پول شیرینی دادیم این دولت ما چه جور قانونی داره اگه بانک جوانان خیر متخلف هست چرا گذاشتن فعالیت کنه چرا جلوشو نگرفتن الان پرشیا ی ما که شانسی بهمون در اومده چرا دولت با روحیه ما بازی میکنه خواهشا پرشیا ی مارو بدین خدا بالا سره تونه نندازین تو

# ارسال کننده: دارا
   تاریخ ارسال:2015/03/03
بعد از گذشت چند سال از تصرف موسسه جوانان خير توسط يك ارگان دولتي و رساندن سود وام از 4 درصد غير اسلامي به نزول 28 درصد اسلامي
ما اذربايجانيها فهيديم چه كلاهي سرمان رفته

# ارسال کننده: امیری
   تاریخ ارسال:2015/03/10
سلام خسته نباشی من یک سئوال از مسئولین دارم ایا موسسه افضل توس مورد تایید بانک مرکزی هست یا خیر میشود سپرده گذاری کرد یا نه با تشکر
ارسال نظر:

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above:

  

  جستجو در اخبار   

Copyright 2015 www.ainanews.com